Svatá zrada

Londýn, prosinec 1536. Ani za vlády královny Alžběty I. nenastaly v Anglii klidné časy. Katolická spiknutí proti mladé vladařce vnášejí do země strach, nedůvěru a intriky. Skryt temnotou noci zabuší nečekaný host na dveře herolda Clarenceuxe. Je jím druh v katolické víře Henry Machyn a přichází s naléhavou prosbou - aby jeho přítel ukryl vzácnou rukopisnou kroniku, jejíž zápisky skrývají tajemství tak nebezpečné, že se noční návštěvník obává o život. Záhy se ukáže, že Machynovy obavy nebyly plané, a jeho život končí v ponurých zdech sklepního žaláře. Vrchní královský vyšetřovatel a jeho nemilosrdní pohůnci vědí, že kronika ohrožuje královnu, a tak v touze nalézt vzácný svazek rozmetají Clarenceuxův domov a vyženou jeho rodinu z Londýna. Osamělý herold se sejde s Rebekou, vdovou po Machynovi, a společně se snaží rozluštit tajemství kroniky, protože jen tak mohou doufat, že vyváznou živí. Čím hlouběji ovšem do dávného spisu pronikají, tím větší hrůzy se kolem nich dějí, a oni brzy dospívají k poznání, že to, co zjistili, by mohlo přivést Anglii na pokraj naprosté zkázy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82954/svata-zrada-5G4-82954.jpg 3.923

William Harley (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Domino

Sacred Treason (2010)

Kniha Svatá zrada

jarin58
10.12.2018

Za dva večery přečteno.Napínavá kniha.

renefer
09.10.2017

Hezké historické počtení. Čekala jsem jak nakonec autor z té šlamastyky dostane hlavní postavu vcelku a neponičenou a popravdě mi to přišlo trošku krkolomné. Ale konec dobrý, všechno dobré. A historická poznámka na závěr byla super.

davas
10.02.2017

Velice povedený historický román s výbornou zápletkou ,který byl i velmi čtivě napsán ...

martina4041
01.01.2016

Knihu jsem nedočetla, ale jistě ji dám někdy v budoucnu šanci. Třeba na ni nebyla nálada či ta pravá chvíle.

Galadwen
22.09.2015

Konečně knížka, kterou bylo radost číst. Klasicky postavený thriller/dobrodružství ve stylu Šifry Mistra Leonarda, ovšem zasazené do alžbětinské Anglie (historické pozadí vykreslené hodně realisticky, má atmosféru). Navíc pěkně a napínavě napsané. Nic víc od podobných knížek nežádám.

Vendelín2000
30.08.2015

Napínavé až ve druhé třetině a trochu rozvláčné. Ale jinak moc dobré. Asi bych ve službách královny nebyla moc platná, vůbec jsem nemohla přijít na to, kde se dokument schovává. :)

Sarah01
02.10.2014

Napínavá od začátku do konce, přestože děj se odehrává během jednoho měsíce, prosince 1536. Knížka popisuje velice divokou dobu na začátku vlády Alžběty Tudorovny, cokoliv bylo pokládáno za zradu proti královně, život neměl skoro žádnou cenu. Co mě hodně zaujalo, tak velice zvláštní vztah hlavního hrdiny Williama Harveye a Rebeky, vdovy po Henrym Machynovi, taková zvláštní láska, jejímuž naplnění brání stavovské poměry a náboženství a snad i vzdálená existence milující Williamovy manželky. Určitě doporučuji k přečtení.

Nunynka
06.06.2014

Začátek nic moc,ale kvůli zápletce a konci,který neskončil dle očekávání,takže trochu překvápko,dávám čtyři hvězdičky.