William a Kate

Příběh oblíbeného britského páru — následníka trůnu prince Williama a Kate Middletonové — je velice často přirovnáván k romantické pohádce. Budoucí panovník se zamiloval do krásné dívky, která nepochází ze šlechtického rodu. Pohádkovost celého příběhu nemůže umocnit nic jiného než svatba.br Médii i obyčejnými Brity dlouho očekávaná událost má již své datum, je jím 29. duben 2011. Kniha zachycuje v chronologickém sledu životy obou protagonistů — od seznámení až po zásnuby. Krok za krokem sledujeme především jejich milostný příběh a společně strávené okamžiky, avšak kromě toho i studijní úspěchy, pracovní zkušenosti a "běžné" problémy médii ostře sledovaného páru. Nedílnou součást knihy tvoří přibližně 150 barevných fotografií, které zachycují Williama a Kate na slavnostních událostech i v každodenních okamžicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68932/william-a-kate-AqQ-68932.jpg 3.633
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Mladá fronta

Wlliam & Kate: A Royal Love Story, 2010

Kniha William a Kate

motokatty
25.11.2020

Tuto knihu jsem četla dvakrát.
Poprvé když vyšla (někdy před svatbou K&W) a nyní teď. Kniha je moc pěkně graficky zpracovaná, obsahuje spousty pěkných fotek, kapitoly na sebe chronologicky (i logicky) navazují.
Text je čtivý (nepřišlo mi, že by tam byly nějaké extra výmysly) protože je psaný pro širší masy - jednoduchý, snadno srozumitelný, žádné zbytečné natahování. Což třeba kniha od Roberta Jobsona, na stejné téma, není.

kamila5406
14.07.2020

Pro lidi kteří mají rádi královskou rodinu doporučuji. Kniha je hezky napsaná, fotky taky hezký. Dávám 5* četla jsem to jen ze zvědavosti.

jirka9453
17.05.2020

Chvíli jsem zvažoval i Doporučuji, ale nakonec ne... knihu jsem si pořídil v době kolem svatby Kate a Williama - ano, i mě to chytlo :-) - a fotografická část i celkový layout knihy je bezva. Obsah zavání bulvárem, což se ale u knih o Windsorech stává často - jako vzpomínka na svatbu fajn, zvláště když máte příbuzné v Anglii, teta z ní byla paf - ale jinak už se k ní nevracím.

27.05.2019

Fotky titulky nemají ale i tak jsou jednoznačně nejlepší částí knihy,plus že vyšla na krásném křídovém papíře takže působí velice dobře.Po textové stránce je to horší.Sun-co dodat.Jeden z nejhorších možných zdrojů.Tradičně opakované nesmysly jak se Kate soukromě velice a velice dávno setkávala s královnou a vévodou z Edinburghu na čaje,obědy atd-ve skutečnosti byla královně poprvé představena a mluvila s ní až na svatbě syna princezny Anne Petera Phillipse s Autumn Kelly roku 2008,blbina s Fredem a Gladys-což měly být přezdívky kterými si říkali Charles a Camilla,ve skutečnosti ovšem zkratka GF byla zkratka Charlesova označení pro Cam-Girl Friday,tedy z Robinsona Crusoea-jeho dívka pátek.Řada neexistujících setkání kohokoli s kýmkoli kterými léta potvrzovali jistí lidé že svatba je na spadnutí(Charles měl hostit Middletonovi již roku 2005,Kate odvolala účast na charitativní akci na doporučení poradců královské rodiny, všechno nesmysly).Teze "chudinka Kate trčela v Londýně zatímco William se na kempu v Bovingtonu bavil s ostatními rekruty",v praxi dost hrůzu budící situace kdy se Kate po pár týdnech vzdala své práce pro Jigsaw a celou její náplní bylo vymést všechny možné párty koncem týdne ovšem s Williamem který na vojenském kempu absolvoval 11hodinové zápřahy s plnou polní,v bahně a těžkých podmínkách a potom se jako blázen hnal do Londýna 140mil daleko aby mohl své otrávené přítelkyni dělat doprovod na večírek takže se čekalo že se může vymlátit v autě.Princ Charles je někdy titulován jako princ Charles a hned o kousek později jako kníže velšský-v Anglii není titul roven našemu knížeti,jeden je markýz,hrabě,vévoda a princ,nic dalšího.No mohla bych protestovat ještě hodně dlouho ale nechám toho.Rychlokvaška k zasnoubení pro hodně nenáročné.

Odehnalka
10.03.2016

Čtyři hvězdy dávám proto, že W&K jsem vždy fandila a za hromadu fotek v knize, ale je pravda, že jsem tu a tam postrádala popisky. Vadilo mi ale, že je kniha napsaná v bulvárním duchu, ale není divu, když autor je z "The Sun."

Ivanule
30.12.2014

Tak zase jsem se něco dozvěděla o královské rodině,hodně mě tyto knihy zajímají,a třeba o Dianě mám spoustu knížek,takže mě moc potěšilo,když byla vydána tato kniha,určitě pro toho,kdo se zajímá o královské rody mohu doporučit

cleopatra11
27.12.2014

Knihu jsem přečetla za pár hodinek..Plno pěkných fotek, u kterých mě chybí popisky.Ale kniha pěkná, čtivá, taková oddychovka...

blankaa89
01.12.2014

Knížku jsem přečetla za dvě hodinky, takže taková "jednohubka". Super, krásná a pro mne i inspirativní :-)