Modré hlubiny

Modré hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255135/bmid_waterfire-saga-1-dil-modre-hlubiny-jf9-255135.jpg 4 81 30

WaterFire série

1. díl

Hluboko pod vodou, ve světě ne nepodobném našemu, žijí mořští lidé. Obývají oceány, moře i sladké vody po celé zeměkouli. Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou - a zároveň celoživotním břemenem - že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla. Temné předtuchy se potvrdí, když Serafininu matku zasáhne vražedný šíp. Celá říše se ocitá v chaosu a Serafina na sebe musí vzít nelehký úkol: najít toho, kdo velí útočníkům, a zabránit válce mezi podmořskými národy. Pátrání ji zavede mezi další mořské panny, které pocházejí ze šesti různých vod. Uzavřou spolu neporušitelnou sesterskou dohodu a vydají se do boje proti temným silám, jež ohrožují existenci celého světa. PONOŘ SE také na www.WaterFireSaga.com ! Najdeš zde zajímavá videa a mnoho dalšího.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Deep Blue , 2014

deedulka
08.09.2016 4 z 5

Kniha mi svým dějem a prostředím připomínala Malou mořskou vílu od Disney. Úplně jsem měla před sebou kreslenou mořskou pannu se zrzavýma vlasama v paláci. Prostředí podmořského světa mne svou originalitou nadchlo. Svět plný sasanek, rybek a chobotniček. Děj pěkně plynul, i když bych si dokázala představit větší náboj a trochu méně dětskosti. Ale pro věkovou skupinu, pro kterou je kniha určena je dostačující. Na další díl se těším a snad se ještě objeví Mahdi.

Damonka18
16.06.2016 4 z 5

Krásný! Bombastický! Nemělo to chybu. Jen malou. Škoda že se tam víc neobjevil princ Mahdi. Na začátku se mi strašně líbil. Hlavně v Serafinině vzpomínce. Ale už se nemůžu dočkat na pokračování.

dqenisa
10.03.2016 5 z 5

Skvělé. Moc mě ten příběh zaujal. Jak se jednou začtete nepustí vás to. když jsem knížku dočetla, první reakce byla, že chci okamžitě další díl, protože jednoduše musím vědet jak to bude dál. ze začátku jsem měla trochu problém si zvyknout, že se děj odehrává pod vodou, ale pak mi to díky síle příběhu bylo jedno. Moc hezký příběh.

Dym
10.02.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, krásné prostředí i zajímavý děj. Jediné co bych vytkla je trošku větší najivnost postav, ale to se snad v dalších dílech zlepší. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl, který má vyjít v březnu.

warca
15.01.2016 4 z 5

Pěkný příběh, který mě upoutal, takže se těším na další pokračování :)

kendllajf
03.01.2016 4 z 5

Podle mne tahle kniha nebyla nějak špatná. Příběh byl pěkný. ´Moc jste nad tím nemuseli přemýšlet. A aspoň 4 hvězdičky si to zaslouží.

ElisR1
04.10.2015 3 z 5

Tahle kniha pro mě byla velkým zklamáním. Kromě propracovaného podmořského světa, nemá co nabídnout.

Maragad
17.09.2015 3 z 5

Modré hlubiny jsou knihou vhodnou opravdu spíš pro mladší čtenáře. I když je příběh výborně propracovaný a nechybí v něm ani akční scény, i přesto je to pohádka s nálepkou Disney. Postavy jsou málo komplikované, většina je buď černá, nebo bílá. V knize je sice hned několik zvratů a děj není zcela předvídatelný, i tak se ale dá konec předem docela dobře odhadnout. Pár částí bylo sice trochu mrazivějších, ale rozhodně to nebylo nic, po čem by se děti měly v noci budit hrůzou. Modré hlubiny by se daly přirovnat k animované pohádce Malá mořská víla, ovšem to jen pokud by Ariel měla dalších pět sester, s nimiž by vytáhla do boje proti temné bytosti zvané Abadon, která nahradila zlou čarodějnici Uršulu.

Nasko
25.08.2015 3 z 5

Po všech těch kouzelnících, upírech a obdobných stereotypních skupinách představuje podmořský národ svěží vítr, který by měl i navíc, než zapůsobit v rámci svého žánru.

Shira27
17.08.2015 3 z 5

Ehm.. takže kde mám začít? Jako první mě na knížce zaujala obálka. Opravdu jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděla. Zapátrala jsem trochu po internetu po ostatních dílech a jsou ještě další dva a možná budou i další a i jejich obálky se mi děsně líbí.
Příběh je velmi zajímavý a velmi propracovaný. Ze začátku jsem v tom měla pěkný guláš, protože to na mě autorka všechno naráz vychrlila. Ale i přes tolik zajímavých informací jsem se do knihy nemohla začíst. Pro mě nebyla skoro vůbec čtivá. Možná je to tím, že je psaná ve 3. osobě, protože já preferuji psaní z 1. os.
Co se týká postav, byli pro mě celkem neutrální. Nijak jsem si je neoblíbila, ani mi nebyli nesympatické. Co ale musím zmínit a nelíbí se mi, že hlavní postava - Serafína - nejednala sama za sebe. Spíše poslouchala druhé a dělala co jí řeknou. Ve většině případů. Nějaké vlastní myšlení ke konci knihy samozřejmě bylo, ale na to, že je to vlastně princezna by zase neměla tolik poslouchat ty druhé. Nevím, možná je to jen můj názor.
Konec byl velmi rychlý a dost napínavý. Skončilo to naprosto otevřeně a určitě si přečtu i ostatní díly až vyjdou. Když už mám něco rozečteného, nerada to nechávám nedočtené.