Warren XIII. a Vševidoucí oko

Warren XIII. a Vševidoucí oko https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330031/bmid_warren-xiii-a-vsevidouci-oko-2rB-330031.jpg 5 194 31

Warren XIII série

O takovém dětství se vám nezdálo ani v těch nejbláznivějších snech. Warren XIII. je dědicem a správcem starobylého rodinného hotelu, kde se děje jedna podivnější věc za druhou. V kotelně žije tvor se spoustou chapadel, zahradním bludištěm se plíží přízračná dívka, ze sester Warrenovy tety se vyklubou čarodějnice a mezi záhadnými hosty narazíte třeba na muže, který je od hlavy až k patě celý ofačovaný. Někde v domě se navíc skrývá kouzelný poklad známý jako Vševidoucí oko. Aby jej však Warren našel a neztratil přitom hlavu (doslova), bude muset rozluštit spoustu hádanek, tajných kódů a dalších tajemství. Warren XIII. a Vševidoucí oko je kniha, jakou jste si vždycky přáli mít – plná fantastických vynálezů, překvapení i originálních černo-rudých ilustrací, stejně spletitých a strašidelných jako křivolaké chodbičky hotelu. Jejímu kouzlu podlehnou nejen fanoušci Tima Burtona, Roalda Dahla nebo Neila Gaimana, ale všichni ti, kdo se rádi bojí a smějí současně.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Warren the 13 and the All-Seeing Eye , 2015

Yaromil
20.10.2018 5 z 5

Přiznám se, že po Warrenovi jsem sáhl hlavně kvůli zpracování knihy, které je parádní po všech stránkách. Jako první vás asi upoutají nevšední ilustrace, které jsou vyloženě na každé stránce a provázejí vás tak celým příběhem. Dovolím si zde malé upozornění - nedoporučuji knihu prohlížet celou ještě před samotným přečtením, zmíněné ilustrace vám mohou jednoduše prozradit děj a lehce tak zkazit radost ze čtení a odkrývání příběhu. Ten ať už je jakkoliv "dětský", má nápad, je neotřelý a náramně mě bavil až do samého finále. Jednotlivé postavy jsou dobře vykresleny a k malému Warrenovi musíte cítit nemalé sympatie od první stránek, ať už je svým vzhledem sebe ošklivější (což o něm tvrdí především jeho teta Annakonda, mě zase tak ošklivý nepřišel ;-)). Každopádně mohu doporučit i dospělákům, myslím, že nebudete zklamáni, pokud v sobě najdete ještě trochu té hravosti. Já už se každopádně těším na další díl!

tweed
18.07.2018 3 z 5

Myslím si, že Warren je jedna z těch knih, která by mohla bavit i děti, které obvykle moc nečtou. Nechce po nich nějaké velké investice soustředění a přemýšlení, přesto není hloupá. Navíc je nadprůměrně krásná. Tak moc, že počítejte s vytrhavaním knihy z ruky, doprovázeným hlasitým "UKAŽ CO TO ČTEŠ" a to i lidmi, které vaše čtení normálně vůbec nezajímá.

Dija
10.07.2018 4 z 5

To bylo tak boží! :) Jak po grafické, tak po obsahové stránce jsem si příběh neskutečně užila, Warren je sympaťák a já se těším na druhou knížku. Doporučuji všem, kteří se vyžívají v potvůrkách ve stylu Tima Burtona. A co na tom, že je to kniha primárně určená dětem. Myslím, že i my dospělí bychom měli mít přehled, jaké knížky pro děti vycházejí, nebo si je přečíst pro povznesení ducha.

Sorrow
23.06.2018 4 z 5

Příběh, který neurazí, ale ani nenadchne. Mladému čtenářovi dá asi to, co by měl. Dobrodružství, záhady, sympatické postavy, přátelství i zradu. Trochu mě ale mrzí, že v něm nevidím žádnou vyšší hodnotu, která by něco přinesla i dospělému, kromě teda naprostého zrelaxování od všech sr***, kterých je teďka všude plno. No ale to je vlastně taky fajn, ne? :)
Asi tak tisíc hvězd bych udělila za grafické zpracování, které je rozhodně jedním z nejlepších, s jakými jsem měla tu čest!

bibi.r
07.06.2018 3 z 5

Zajímavé ilustrace, zajímavý nápad.
Začátek má pomalejší rozjezd, ale pak už je to super. Dobrodružné, strašidelní, kouzelné.

keveline
03.01.2018 5 z 5

Nádherná knižka s nádhernými ilustráciami. Warrena som si hneď zamilovala, a teším sa na pokračovanie, ktoré ma už netrpezlivo čaká v poličke. Upozornenie pre dospelých - Warrena si zamilujete (možno) ešte viac, ako vaše deti !

parvitas
17.10.2017 5 z 5

Nezvyčajný príbeh o krachujúcom hoteli, ktorý sa mladému Warrenovi rozpadáva pod rukami, aj keď tomu snaží zo všetkých síl zabrániť. Ale dvanásťročný chlapec toho veľa nezmôže... Jeho vlastný strýko priviedol rodinné dedičstvo na pokraj skazy, pričom nemalou mierou k nemu prispieva aj jeho podarená manželka. Systematické prehľadávanie hotelových izieb a záhrady má za následok zničené steny, nábytok i podlahu. Túžba nájsť Vševidiace Oko vedie aj cez múry.
Čo môžete čakať? Čarodejnice, parfumérky, zvláštne stvorenie ukrývajúce sa v temnote a veľa divných hodtí. A navyše vás čaká aj grafická lahôdka a pre detektívov odporúčam pripraviť si zrkadlo na čítanie tajomných odkazov.
Tak veľmi sa mi páči celkový dizajn knihy a ilustrácie, že si zadovážim aj vlastný výtlačok. Vlastne, pre dcérku to bude, samozrejme... :D
Megáááááá!

jarynek
28.06.2017 5 z 5

Klasický příběh dobra se zlem ochucený tajemstvím, kouzly, hádankami. Hlavní hrdina si ihned získá vaše sympatie a vy s ním budete prožívat dobrodružství pří pátrání po Vševidoucím oku a budete se seznamovat s tajemnými postavami, které nemusí být tím, čím se zdají být. Sice se jedná především o dětskou knihu (a dětem se příběh moc líbil), ale i dospělý čtenář si knihu užije. Výborné ilustrace pak umocňují zážitek z knihy. Doufám, že se dočkáme vydání i dalšího pokračování.

molkniho
24.06.2017 5 z 5

Nádherná pohádková knížka s ještě hezčími ilustracemi:)

Márinka
06.06.2017 5 z 5

Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/warren-petula-crtik-a-ti-druzi-8099

Fantasysvet
03.01.2017 5 z 5

Príbeh o Warrenovi Trinástom a Vševidiacom oku predstavuje klasickú autorskú rozprávku pre deti a mládež, ktorá, ako to už býva zvykom, pojala isté atribúty moderne. Hlavná dejová línia predkladá čitateľom jednoduchý príbeh o osude mladého chlapca, siroty, ktorý sa snaží udržať rodinné dedičstvo pri živote, a to aj napriek nepriazne, ktorá ho od smrti otca postihla. Fantastický dej, plný zvratov, známych rozprávkových motívov a detského optimizmu, sa rozvíja postupne. Úzko je však prepojený s vedľajšími postavami, nemennými rozprávkovými archetypmi, ktoré do príbehu vchádzajú s konkrétnym posolstvom. Ich prítomnosť vnáša do rozprávania novú estetickú funkciu aj malé tajomstvo. Ako pátranie po záhadnom artefakte, okolo ktorého sa začne časom príbeh Warrena Trinásteho sústreďovať, napreduje, odhaľujú sa nielen tajomstvá Warrenovej rodiny, ale aj jeho nových priateľov či stálych obyvateľov hotela, ktorý akoby z oka vypadol klasickým gotickým sídlam z čias viktoriánskej éry.

Oproti iným rozprávkovým knihám vyniká Warren Trinásty nápadným spracovaním známej témy a ešte niečím, čo sa v knižnom svete objaví len málokedy. Warren Trinásty nie je obyčajnou rozprávkou knihou. Warren Trinásty je grafickou novelou, ktorá v decembri minulého roka rozbila známu štruktúru klasického komiksového média.