Bambi 2

Bambi 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140848/bambi-2-140848.JPG 4 144 19

Bambi série

Zima v lese ustupuje jaru a Bambi se svým otcem,Velkým knížetem lesa,už se těší na krásné dny prohřáté teplými slunečními paprsky.Velký kníže se snaží svého syna naučit všemu,co potřebuje znát princ.A Bambi netuší,že už brzy bude muset ukázat,zda je hoden stát se otcovým nástupcem...

lis-elis
24.11.2023 3 z 5

Klasické Disneyovské ilustrace jsou opravdu skvělé. Příběh kolouška je také krásný a má dvojčata (4 roky) nadchl. Vím, že život není jen radost a požár lesa i lovci určitě do příběhu patří, aby byla v ději nějaká dramatičnost. Ale jak zmiňují i další čtenáři, smrt maminky je trochu kámen úrazu. Je sice pojata citlivě, ale právě to u malých dítek vyvolává řadu otázek. Jako matce mi nebylo dobře po těle, když jsem se snažila mým dětem citlivě vysvětlit, proč se k Bambimu již maminka nevrátí. Moc mě to mrzí, protože kvůli této pasáží se zatím budu dalšímu čtení této knihy vyhýbat :-(

essterkaa
07.10.2023 3 z 5

Smrt maminky je zde dle mého názoru dost nešťastně uchopená. To se sice takhle v přírodě děje. Ale celkem kruté pro děti a pro jejich pochopení. Zbytek knížky je moc hezký, ale už to nepřebije tuhle nešťastnou pasáž.

Janadvorackova
23.12.2022 5 z 5

Ve čtvrté, nebo páté třídě, jsem z ní psala referát, což byla docela vychytralost, když kniha obsahuje převážně obrázky :). Byli jsme čerstvě po stěhování a tohle byla jediná nezabalená kniha.
Když Bambimu umřela maminka, brečela jsem.
No a pak jsem se vrhla na fantastiku :).

JancaMia
31.05.2021 5 z 5

Nejoblíbenější knížka z dětství.

Hoshi
19.05.2021 5 z 5

Ve skrytu duše tuhle knihu nenávidím, ale zároveň ji miluji. A teď ji objevila i má dcera a zamilovala se do ní tak, jako já. Kdo by neznal tohoto malého, roztomilého kolouška, jeho příběh a kamarády. Každou chvíli knihou listujeme a kocháme se ilustracemi a sem tam přečteme i příběh a já místy i po těch letech stěží zadržuji slzy.. Strašné :D ... Snad si tuhle lásku udrží i nadále.

Aknel26
18.05.2020 4 z 5

Četla jsem synovi vydání Bambiho z roku 1991- poklad z mé dětské knihovničky, uložený u babičky - a překvapilo mě, kolik jsem našla chyb. Myslela jsem, že dřív se na korektury dbalo víc! Ilustrace jsou krásné a příběh kolouška bere za srdce, ale oproti filmu je děj velice zjednodušený, uzpůsobený nejmenším dětem, a každé události či životní etapě je věnováno jen pár vět a obrázků. I ta smrt maminky je zmíněná velmi citlivě a jaksi letmo a teď musím pořád vysvětlovat, že ji lovci zastřelili a proč to udělali a že se už k Bambimu nevrátí...

barbora5337
08.12.2019 5 z 5

Koloušek Bambi a jeho kamarád zajíc Tramp, sestřenice Falin, velký jelen. Tuto knihu jsem v dětství doslova žrala. Už jen kvůli obrázkům, lahodícím mému dětskému oku. Samozřejmě se kniha bohužel nevyhla doplnění mých ilustrací, inspirovaných zřejmě nějakým moderním tvůrcem abstraktního umění. :-) Což mi ve 3 letech šlo celkem skvěle. Důkaz toho, že jsem knihu opravdu milovala a vlastně miluji ještě stále.

Lessana
22.09.2018 3 z 5

Jedna z kníh z produkcie Walta Disneyho, ktorú som ako malá dostala. Vždy sa mi ale viac páčili naše rozprávky, nemôžem si pomôcť...

iiiccc
22.09.2018 4 z 5

Přečteno v 1. třídě. Jediná knížka, kterou jsem kdy četla pouze kvůli tomu, že jsem se totálně zbláznila do těch obrázků! Přečteno 6x a jenom prohlíženo asi dalších 200 hodin.

Anetka24
04.06.2018 2 z 5

moc se mi to nelíbilo a jak se dívám tak mám úplně odlišní názor od ostatních:))

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Ještě jsou lidé, kteří Bambiho neznají! Jako dítě jsem ho milovala. Jak text, tak krásné ilustrace knihy.

Elza_Nofka
05.09.2016 5 z 5

Jsem ostuda, příběh Bambiho mi byl jakžtakž znám, ale poprvé jsem knihu četla až nedávno mému dvouletému synovi a i v 27.letech mě dostal :-)

majík1
05.07.2016 5 z 5

Tu milovala moje dcera a nádherné obrázky

ThrisaManx
20.05.2016 5 z 5

Tolik jsem u toho plakala! A přesto jsem tu knihu měla ráda.

jaja1989
17.04.2015 4 z 5

Je snad někdo, kdo by neplakal, když mu zastřelili mámu?

Michnicka
19.10.2014 5 z 5

Na tuto knnihu se pamatuji z dětství. Byla má nejoblíbenější a ráda vzpomínám jak mi byla čtena, ještě než jsem uměla číst.

Alice Chytra
05.06.2013 4 z 5

I když jsem dospělá, scéna s Bambiho maminkou mě vždycky rozpláče. Jinak kouzelná kniha.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka, kouzelné ilustrace

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádek od Disneyho. Ale to on má vlastně všechny, těžko vybírat, která je nej.