Vztek

Vztek https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384245/bmid_vztek-llP-384245.jpg 4 8 3

Radikální sbírka básní světoznámého performera a spisovatele Milana Kohouta obsahuje přes padesát básní, které jsou členěny do dvou oddílů, Ameriky a Evropy. Reflektují především období, kdy se Kohout vrátil na několik let zpět do rodných Čech po mnoha letech života v USA a zjistil, že ani v Čechách není společenský systém příliš přívětivý. Celou sbírkou se prolíná téma společenské a náboženské kritiky, Kohout se nevyhýbá ostřejším slovům, spíše naopak. V knize Vztek najdete mnohé ilustrace od výtvarnice, grafičky a malířky Blanky Dvořákové, které jsou svou temnou atmosférou ve skvělém dialogu s radikálními, až apokalyptickými básněmi autora.... celý text

uzivatel6780
31.01.2024 3 z 5

V první polovině vybroušená kritika, verše plné sarkasmu, pak vztek překypí a nedá se to číst, vulgarity, výkřiky, agitace, ubohost, která ničí dojem. Když se ale vrátím k prvním básním, je spravedlivé hodnocení někde nad středem. Vlastně jako celek asi nejlepší, co jsem od JT's četla.

bazyk21
03.03.2021 4 z 5

Básně ve stylu, jenž mi připomínal Charlese Bukowskiho. Kdo čeká romantiku, bude rozčarován ;o)). Knížečka útlá, vkusně doplněná ilustracemi Blanky Dvořákové, takže zážitek nejen literární.

horkosladka
03.08.2018 4 z 5

Osvěžující a vtipný příval vzteku, břitkých nadávek, ale především ostře nabroušená sonda do pokrytecké společnosti současného konzumu.

Milan Kohout
česká, 1955