Vzpomínky na starou Olomouc

Kniha slovem i obrazem zachycuje historii města Olomouce přibližně od poloviny 19. století po druhou světovou válku, je to malý výlet do minulosti města, které prochází již osmým stoletím své existence, města, které ve své době patřilo mezi nejdůležitější v českých zemích a kterým nezřídka kráčely jak naše, tak i evropské dějiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128314/vzpominky-na-starou-olomouc-128314.jpg 4.43

Kniha Vzpomínky na starou Olomouc

Willandra
18.07.2013

Přestože nejsem velkým konzumentem titulů o historii, tímto mi Tichák ukázal, že vždy nutně nemusí jít o sled událostí jednoho místa nebo doby, ale že existují i takové knihy, které mě dokážou vtáhnout do děje. Líbil se mi jazyk – srozumitelný, živý, ne jen strohý popis faktů. Autor mě doslova provedl starou Olomoucí a docela vtipně komentoval nejen velké množství fotografií.
Kniha není napsána "po časové ose", což chvílemi vyvolává dojem chaotičnosti, ale autor čtenáře na začátku každé kapitoly, která se zabývá jedním tématem (radnicí, školami, náboženstvím atd.), uvede do děje a připomene historické souvislosti.