Vzpomínky na samet ´89 nejen z Brna

Vzpomínky na samet ´89 nejen z Brna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272403/mid_vzpominky-na-samet-89-nejen-z-brna-PvG-272403.jpg 4 1 1

Vzpomínková publikace na listopadovou revoluci 1989 z pohledu přímých účastníků především z Brna je zasazena do širšího rámce celostátních tehdejších událostí a proložena úvahami o sametové revoluci i době porevoluční až do dneška. Text doplňuje množství dokumentárních fotografií. Vznikl tak pozoruhodný dokument o době před 26 lety s vyústěním do současnosti.... celý text

jan8088
07.01.2017

Tato kniha je zajímavá spíše pro odborníka na nedávnou minulost, poněvadž autoři v této publikaci otevřeli stavidla své nespokojenosti s vývojem naší společnosti po sametové revoluci. Celé dílo by se tak mělo stát předmětem historické analýzy. Na tuto knihu jsem napsal recenzi na svůj blog, poněvadž jsem chtěl na základě svého náhledu na dějiny pamětníků vysvětlit obsah textu lidem vzdělaným v jiných oblastech lidské činnosti, než je historie (mám vystudovanou historii).
Odkaz na mou recenzi, kdyby si ji chtěl někdo přečíst je v sekci recenze této knihy nebo přímo zde: http://zerbst.blog.idnes.cz/c/578851/zamysleni-nad-sametovou-revoluci-kdyz-o-ni-pisi-exaktni-vedci.html.

Autoři knihy

Přemysl Janíček