Vzpomínky na protektorát

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vyprávění muže, který prožil svá klukovská léta v samém centru protektorátní Olomouce. I když se z jeho vzpomínek bude někdy zdát, že to tehdy tak hrozné nebylo, nebezpečí, které v té době lidé prožívali, bylo hmatatelné na každém kroku. Bezstarostný pohled tehdejších ,,pánů kluků" poněkud obrušuje hrany, kterými doba okupace hrozila všem, kdo jen trošku vykročili z řady. I tak je z vyprávění znát, že tehdejší kluci si dobře uvědomovali, že jejich prosté hry byly někdy tancem na ostří nože....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293806/vzpominky-na-protektorat-ieJ-293806.jpg 4.78
Žánr
Literatura česká, Historie
Vydáno, Poznání
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vzpomínky na protektorát

Přidat komentář
Layyen
09.07.2018

pohled na válečné okupační období V Olomouci a okolí, bohužel celkem krátké.. ale i tak dá nahlédnout do té doby

ClariceL.
26.05.2016

K této knize budete potřebovat zájem o dané téma a znalost Olomouce.Koupila jsem ji jako novinku,že si přečtu nějaké zajímavosti a nečekala jsem,že mě tak potěší.
Vyprávění začíná seznámením s malým,bezstarostným chlapcem,který nás provází svým městem,které se s vyhlášením mobilizace mění.Zachycuje příjezd německé okupační armády,přerod průmyslu pro potřeby nových pánů,život v protektorátu ve všech směrech,období heydrichiády,hladové léto 1942,osvobození,odsun i první poválečné dny.Všechno pěkně navazuje.
Pro mě opravdu spousta zajímavostí.Neustále se pohybujeme v ulicích a na spoustě míst,kde je opravdu dobré Olomouc znát.Pro odlehčení si můžeme přečíst,jak se po Heydrichově smrti musel Andrův stadion přejmenovat na SS Reinhard Heydrich Kampfbahn a třeba i to,jak byl autorův pes Lux ,, odveden " s razítkem ,, SS Hunden Staffel Wien ".
Nechybí spousta dobových fotografií.Myslím,že jsem měla šťastnou ruku a nečekaný zážitek.


Doporučujeme

Dýka s hadem
Dýka s hadem
Brněnské nevěstky
Brněnské nevěstky
Kladivo na čarodějnice
Kladivo na čarodějnice
Nikola Šuhaj loupežník
Nikola Šuhaj loupežník