Vzduch jako střelivina: Historie vývoje vzduchových zbraní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pojem „vzduchovka“ je v obecném povědomí často chápán jako cosi, co málo prozíraví rodiče koupí svému synkovi, aby to v konečném důsledku často vedlo jen k mrzutostem se sousedy. Jen málokdo si uvědomuje, že historie zbraní, u nichž se k vymetení střely používá stlačený vzduch, začíná už v 16. století. Vyskytlo se v ní a nadále vyskytuje mnoho zvláštních konstrukcí. Co do složitosti a nápaditosti dokonce vzduchové zbraně mnohdy překonaly i zbraně palné. To vše se dozvíte z publikace, v níž autor přehledně, čtivě a za pomoci bohatého obrazového doprovodu shrnul poznatky svého mnohaletého studia tohoto oboru. Dočtete se zde, jak se vyrábějí foukačky. Seznámíte se s nejrůznějšími typy vzduchovek, větrovek a plynovek. Zjistíte, že stlačený vzduch se používal také ve vojenství. Nechybí ani kapitoly o střelivu a balistice. A na své si přijdou i sběratelé vzduchovek, jejichž počet utěšeně narůstá. Je to zkrátka kniha, která potěší všechny, kdo se teoreticky či prakticky zajímají o zbraně a střelbu. V prvé řadě pak samozřejmě o zbraně vzduchové ve všech jejich nespočetných podobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362612/big_vzduch-jako-strelivina-historie-vyv-2uW-362612.jpg 51
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Vzduch jako střelivina: Historie vývoje vzduchových zbraní

Perseus
26.01.2019

Zajímavá kniha o historii vzduchových (plynových) zbraní. Zahrnuje klasické vzduchovky, větrovky (zbraně s nádobou na stlačený vzduch) a plynovky (zbraně na CO2). Pro většinu lidí jsou vzduchovky pouze známé SLÁVIE a nic jiného. Tato kniha vám ukáže, že různých typů a systémů bylo a je mnohem víc. Kniha je rozdělena na několik kapitol ve kterých je podrobně popsána historie jednotlivých typů mechanismů s konkrétními příklady. Na konci knihy jsou pak uvedeny firmy, které na území Čech a Moravy vyráběly, nebo ještě vyrábějí, vzduchové zbraně a seznam vyráběných typů s fotografiemi.
V knize nejsou používány odborné termíny, takže ji lze doporučit i laikům.
Nemohu jinak než doporučit hlavně proto, že vzduchové, potažmo plynové, zbraně lze vlastnit i bez zbroj. průkazu, takže je možné, že spousta lidí má doma skvosty o kterých ani neví.