Vyzdvižení ponorky Hunley - Pozoruhodná historie a návrat ztracené konfederační ponorky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284071/mid_vyzdvizeni-ponorky-hunley-cgV-284071.png 4 4 1

Historie konfederační ponorky H. L. Hunley je stejně úžasná jako její zmizení. 17. února 1864 zmizela po souboji s unionistickou bitevní lodí Housatonic beze stopy kdesi u pobřeží Jižní Karolíny. Po více než století zůstával její osud jednou z velkých nevyřešených záhad americké občanské války. Až 8. srpna 2000 byla Hunley za asistence tisíců diváků shromážděných kolem charlestonského přístavu vyzdvižena ze dna a odvlečena na břeh. Dvojice novinářů - Brian Hicks a Schuyler Kropf - nyní nabízí nový pohled na poslední hodiny ponorky Hunley a přichází s pravdivým příběhem o její záchraně. Hicks a Kropf vytvořili strhující dobrodružný příběh klenoucí se napříč více než jedním stoletím amerických dějin. Dramaticky vyprávěný, plný historických detailů, dobového koloritu a ilustrovaný původními fotografiemi. Jde o jednu z nejúchvatnějších knih o válce Severu proti Jihu, která se v posledních letech objevila. Z anglického originálu Raising the Hunley (First published by The Ballantine Publishing Group, 2002) přeložil Lumír Mikulka. První vydání v českém jazyce.... celý text

Historie Věda Záhady
Vydáno: , BB art

Raising the Hunley , 2002

Radunnie
23.05.2020 4 z 5

Velmi poctivá, řemeslně dokonalá kniha, která si jistě najde své četné příznivce, minimálně z okruhu milovníků americké historie.
Mně osobně se nečetla příliš lehce, o ponorkách a dějinách Konfederace vs. Unie jsem se dozvídala prostřednictvím příběhu poprvé, pro snažší četbu a pochopení látky je však dobré mít o historických souvislostech alespoň základní přehled. Samotný osud ponorky není popsán bůhvíjak dramaticky, jedná se v podstatě jen o vylíčení historie jejího hledání a osudu po nalezení.
Pro lepší představu, jak Hunley ve skutečnosti vypadala, doporučuji stejnojmenný film.