Vyvolení

Vyvolení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499684/bmid_vyvoleni-yq1-499684.jpg 4 66 17

Blix a Rammová série

Vrchního komisaře Alexe Blixe pojí s bulvární novinářkou Emmou Rammovou tragické pouto, o kterém ona sama zprvu netuší. Proto je ochoten poskytovat jí informace o případu pohřešované vrcholové atletky, která nedorazila na křest své kontroverzní autobiografie Věčná jednička. Zdá se, že to nebude jediná celebrita, jíž půjde o život... Zvládnou Alex a Emma dopadnout extrémně rafinovaného sériového vraha, nebo se v záři reflektorů ocitne další mrtvé tělo?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Nullpunkt , 2018

Simstr
26.09.2022 5 z 5

Za mě skvělé čtení. Děj mě držel v napětí do poslední stránky. Záruka kvality oba autoři. Mohu jen doporučit.

Péťa1950
08.08.2022 4 z 5

K ději nic psát nebudu, anotace stačí. Vše další by prozradilo řešení. Vyhovoval mi styl krátkých kapitol, který mě nutil stále pokračovat. Doporučuji.

FilipHaring
10.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Veľmi pútavý dej plný nečakaných zvratov. Hlavny vinník ma prekvapil, tipoval som Kaspera. Teším sa na pokračovanie.

zdendula31
22.02.2022 5 z 5

Bezvadné čtení.

ctenarkaEva
29.10.2021 3 z 5

Tento příběh byl celkem napínavý, zajímavý, ale konec se mi zdál trochu uspěchaný. Série s detektivem Wiliamem Wistingem se mi líbí asi o něco víc.

alzbeta4340
24.06.2021 5 z 5

Takto věcně napsané detektivky jsem si poslední dobou oblíbila. Policisté vyšetřují, zkoumají a přemýšlí - neboli řádně pracují a jejich osobní život je venkoncem normální. Také novinářka Emma prostě dělala svoji práci. Nikdo z vyšetřovatelů není alkoholik, feťák ani neskrývá nějaké mimořádné tajemství.
Vyvolení mě bavili, děj nebyl příliš složitý, přesto se našlo pár falešných stop.
Slušné čtení.

SilvieSisinka
05.06.2021 3 z 5

Pro mě průměr.

astra3
14.03.2021 5 z 5

Mně se to líbilo. Napínavé od začátku do konce. Hlavní aktéři Blix, Kovicová i Emma byli fajn. Těším se na další. Čtivé.

iška
07.03.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani si to nepřiřadím k těm nejlepším. V každém případě je to první příběh série, takže další příběh si přečtu, abych věděla, jakým směrem se to bude rozjíždět dál.

konicekbily
02.03.2021 4 z 5

Spíše thriller než detektivka - kriminální román v nové řadě a v novém autorském tandemu. Práce policie je popsána věcně a poměrně reálně - tak by to mohlo i být. Soukromí hlavních postav nenudí, domnívám se, že úvodní román se podařil. Další díl si přečtu.

Zara
27.02.2021 1 z 5

Naivně jsem se domnívala, že styl páně Engera zvítězí nad (pro mě) absolutně nepoživatelným Horstem. Bohužel.

Titas9001
25.02.2021 5 z 5

Hodně poctivé detektivní práce bez tun krve, postav tak akorát. Není to překombinované a pachatel překvapivý. Mně se to četlo dobře a udržovalo to po celou dobu tu správnou dávku napětí. Snad jedině nepochopitelná se mně zpočátku zdála ta linka s reality show, které bylo dáno dost prostoru, ale vše do sebe nakonec zapadlo.

mikika
12.02.2021 4 z 5

klasický standard, vlastně jsem podle Horstových uspávacích příběhů čekala podobně nudnou detektivku. tady jako by si autoři nechtěli hrát na něco víc, než je prostě severská detektivka.

Vivi10
05.02.2021 4 z 5

Super kniha! ❤️

Helena0405
17.08.2020 2 z 5

Zriedkavo čítam detektívky. Táto mi pristála v domácnosti náhodou, začítala som sa, úvod ma zaujal a štýl mi sedel. Precitla som niekde okolo strany 130. Došlo mi, že ma príbeh Emmy a dánskeho kolegu ani pokračovanie vraždiacej série vlastne nezaujíma. Urobila som chybu? Je v ďašej časti knihy niečo, čo by bolo osobitne cenné? Vzrušujúce? Prekvapivé?

Ladiva
17.01.2020 3 z 5

Ani nenadchne, ani neznechutí. Taký priemer.

MarianP
04.11.2019 3 z 5

Musím povedať, že som nečakal, že môjho obľúbeného autora Horsta niekedy ohodnotím menej ako 4-5 hviezdičkami. Tentoraz ma duo autorov nepresvedčilo a zápletka mi prišla až príliš pritiahnutá za vlasy a nereálna, čo je oproti minulým Horstovym knihám odlišnosť. Knihe chýba to pravé severské, atmosféra bola vykreslená veľmi biedne. Blix a Rammová mi vôbec nesadli a nevytvoril som si k nim žiaden vzťah. Neviem ani, kde sa príbeh odohrával...Takže tentoraz za mňa mnierne sklamanie, kto ale nepozná štýl autora, možno bude úplne spokojný.