Výstřel odnikud: Historie vojenských odstřelovačů

I přes prokázanou efektivnost střelců v boji nebyli odstřelovači po většinu 20. století považováni za víc než placené vrahy. Nepopiratelná efektivnost odstřelovačů nebyla armádou plně doceněna až do doby vietnamské války. S nástupem 21. století se odstřelovač stal jedním z nejdůležitějších specialistů na bojovém poli. Tato chronologická studie, ilustrovaná barevnými a černobílými fotografiemi, detailně popisuje vývoj výcviku, výzbroje a taktiky odstřelovačů. Také představuje příspěvky mužů a žen, jejichž schopnosti a mimořádná odvaha z nich udělaly jedny z nejobávanějších specialistů ve válce. Obrazová a textová část této knihy vás provede napříč válkami a časem, kde odstřelovači sehrávali velmi důležitou úlohu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179030/vystrel-odnikud-historie-vojenskych-L4Q-179030.jpg 4.54
Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno, Fighters Publications

Out of nowhere a history of the military sniper, 2012

Kniha Výstřel odnikud: Historie vojenských odstřelovačů

JiříŠkorpík
18.09.2020

Pokud máte nějaké romantické představy o odstřelovačích, pak vás těchto představ tato kniha zbaví. Představa, že na frontě je pravděpodobnost, že vás zabije kulka nepřítele cca 1:25 000, ale když se na vás zaměří odstřelovač, tak je to 1:1,3, mě děsí a dělá z odstřelovačů na frontě vrahy (pokud nejste sám odstřelovač). Kniha je nesmírně podrobná, asi je tam skutečně vše podstatné o vývoji ráží, munice i pušek, ale někdy jsem nechápal význam vět a musel jsem je číst několikrát - předpokládám, že je to překladem.

RunningWolf
18.05.2020

Hodně do podrobna psaná kniha od které se dozvíte co se pušek,optik,munice úplně vše.Pro znalce a fandy jasná volba.
Ale pro amatérského znalce to možná bude místy podrobné až moc.
Rozhodně ale stojí za přečtení.

Perseus
21.08.2016

Toto je podle mého názoru nejlepší kniha o vojenských odstřelovačích jaká byla v češtině vydána. Popisuje vývoj, výzbroj, výstroj taktiku a mnoho dalšího ostrostřelců a odstřelovačů od dob americké války za nezávislost až po dnešní dobu. Popisy jsou velmi podrobné o každému období jsou věnovány desítky stran plných hodnotných informací. Po přečtení této knihy budete mít prakticky ucelený přehled o vývoji odstřelovačského řemesla od jeho počátku až po dnešní dobu. Neocenitelná kniha pro každého fandu vojenských odstřelovačů.

odstřelovači, snajpři odstřelovací zbraně

Martin Pegler