Vysoko jako oni

Vysoko jako oni https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122798/bmid_vysoko-jako-oni-1wk-122798.jpg 4 14 1

kmundel
18.01.2013 5 z 5

Danny je malý anglický školák, jehož rodina zahyne při náletu na Londýn. Je předán do péče tetičky, která bydlí v malém městě v jehož blízkosti se nachází vojenské letiště. Tím začíná příběh kluka, který si vysnil, že jednou poletí stejně vysoko, jako oni. Příběh přátelství mezi malým klukem a piloty a navigátory mezi nimiž je i Čech Phejpig, jak jeho jméno vyslovují Angličané. Danny dochází na letiště a seznamuje se s jeho osazenstvem i s technikou, která zde je umístěna.Příběh se \"zamotá\", když se Danny dostane jako černý pasažér na palubu jednoho průzkumného letounu a posádka ho objeví až někde nad Francií.Poutavě napsaný příběh s množstvím historických a technických detailů. Svou zápletkou je to možná trochu fantazie, ale mě tento příběh kdysi přitáhl k letadlům a létání a postaral se mi o krásný život tam vysoko, kde byli i oni.Otázka je, zda si tuhle knížku, která vyšla v na konci šedesátých let ještě dneska někdo z kluků přečte a bude snít tak, jako jsme snili my (tehdá nám bylo tolik, jako Dannymu). Svého syna jsem k tomu nepřimněl - jeho škoda!

1970  86%Vysoko jako oni
1947  100%Kluci v povětří
1946  0%Hmatající paprsky - radar

Kniha Vysoko jako oni je v