Vysoce citliví lidé mezi námi

Zhruba 15–20 % lidí je citlivějších na podněty ve svém okolí. Mnozí to vnímají jako zátěž – mnohdy v důsledku nepochopení okolí, které dané jedince pokládá za přecitlivělé. Rolf Sellin ve své dnes již slavné knize popisuje, jak vlastní hypersenzitivitu přijmout a jak se zase soustředit na sebe samého, aby člověk dokázal vnímat svoje tělo a vlastní potřeby a mentálně se lépe chránil. Tak se z vysoké citlivosti stane přednost – schopnost intenzivně vnímat a rozlišovat. Praktická a přehledná kniha je doplněna sebeposuzovacím testem, podněty k zamyšlení a cvičeními, s jejichž pomocí vysoce citliví lidé konečně pochopí, proč jsou „jiní“ a v čem spočívá jejich vnitřní bohatství. Kniha vychází v přepracovaném překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467149/vysoce-citlivi-lide-mezi-nami-3Nv-467149.png 3.926
Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Wenn die Haut zu dünn ist, 2011

Kniha Vysoce citliví lidé mezi námi

kalishane
10.11.2018

Zajímavá knížka (bohužel mám jen verzi ve slovenštině, ale není to až zase takový problém), autor ví, o čem je řeč. Rozhodně nedoporučuji lidem, kteří nevědí, kdo jsou "hypersenzitivní" lidé (patřím mezi ně, díkybohu). V knize je několik pasáží, kde jsem se vyloženě "našel", a jsou to pasáže, kde autor popisuje opravdu moje "vnitřní pocity" v různých životních situacích. Ale tohle asi pochopí jen člověk, který je HSP. Rozhodně vysoce doporučuji všem, kdo jsou "přecitlivělí", lépeřečeno, vnímají, slyší a vidí více, než ostatní. Pro ostatní tohle není. Kniha mi dala to, co jsem očekával, takže jsem spokojený.

lukaflek
08.09.2018

vůbec se to nedá číst - každou větu jsem přečet 5x a stejně jsem nevěděl, co se mi autor snaží říct

ismael
01.11.2017

otřesný překlad, otřesná redakce

amenta
27.07.2017

Nemám dost hvězdiček! Pro mě útěšné zjištění, že v tom nejedu sama. A vysvětlení k agresi, která se bere ve veskrze mírumilovných lidech...Jedno z důležitých postrčení k průlomu v mém životě! Děkuji!

ostravak
30.06.2017

Tato kniha mi změnila život. Pokud nevíte, zda jste hypersenzitivní (HSP, Empath), tak po přečtení knihy budete mít jasno. Buď je o vás, nebo není. Podstatou knihy je vyzdvižení potřeby centrování vnímání sebe sama a učení se vnímat okolní svět z tohoto centra. Popisuje snad všechny problémy, které hypersenzitivní lidé mají v životě a nabízí rady, co s nimi. Souhlasím s Fukaeri, překlad není dobrý, kniha se čte docela těžce, ale díky informacím v ní a jejich důležitosti pro hypersenzitivní lidi je unikátní a hodnotím jí minimálně pěti hvězdama :)

Fukaeri
16.07.2016

Kniha je sama o sobě vcelku zajímavá...ale děsivý překlad jí bohužel hodně ubírá na kvalitě a hází jí na první pohled/čtení někam do kategorie "zázračných psycho příruček" plných klišé. Když se ale člověk snaží vnímat jen význam a ne formu, tak to není vůbec špatná záležitost.

lusila
15.03.2016

Výborná kniha. Ak vás označujú za introverta a vy to tak nevnímate, patríte k hypersenzitívnym ľuďom.

magnolia
29.02.2016

Je to zajímavá kniha a stojí za přečtení. Místy se jeví odbornější, uvádí se různé studie a výzkumy. Většina textu je laikovi srozumitelná, vysvětlující a pomáhající těm, kterých se týká (rodičům dětí i dospělým). Je tu i mnoho příběhů těchto lidí a cvičení. Chce to číst poctivě a pozorně.