Vyšívané a malované cukroví

Vyšívané a malované cukroví https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314577/bmid_vysivane-a-malovane-cukrovi-wW8-314577.jpg 5 1 1

Netradiční vánoční kuchařku pro děti napsala Jana Voldřichová společně s dětským výtvarným kroužkem Výtvarka v kuchyni. Všechny recepty, které zde najdete, jsou doslova lahodou pro oko. Děti při jejich tvoření použily různé výtvarné techniky: olej, linoryt, vyšívání, koláž a jiné. Každý recept má svůj příběh a nese podpis malé autorky či autora. Inspirujte se a začněte s láskou péct a malovat.... celý text

Augustina
01.12.2023 5 z 5

Wow! Tak tohle mě nadchlo! Koupila jsem si tuto knihu v jednom online antikvariátu. Hodně jsem váhala, jestli ji opravdu musím mít doma, ale už ukázky z knihy, které lze na internetu najít, mě přesvědčily, že nebudu litovat.
Co se týká receptů obsažených v knize, ty nedokážu posoudit, protože jsem žádný z nich prozatím nezkoušela.
To, co mě ale zaujalo a nadchlo, je výtvarné zpracování receptů. Komix, koláž, vyšívání, linoryt, vystřihovánky.... Vše nádherně zpracováno děvčaty ( a jedním mladým mužem) z Výtvarky v kuchyni pod vedením paní Jany Voldřichové. Kuchařka je především velkou výtvarnou inspirací a povzbuzením pro vlastní výtvarné pokusy. A přiznám se, že kdybych měla možnost přidat se k Výtvarce v kuchyni, nezaváhala bych ani na okamžik.
PS: Paní Voldřichová, neuvažujete o Výtvarce online? Ozvěte se, prosím. :-)