Výš než v sedmém nebi

Výš než v sedmém nebi https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252497/bmid_vys-nez-v-sedmem-nebi-tOS-252497.jpg 4 114 43

Pět vzájemně propojených postav vypráví svůj příběh. Lou je dvanáct, Evě šestatřicet, Elsie dvaačtyřicet, Casperovi šestačtyřicet a Josovi jednasedmdesát. Vyprávějí svůj příběh o nečekaném štěstí, které všechno jen ztíží, o tajemstvích, která se zdají být příliš velká, o tom, jak složité je být mladý, o překážkách, které narostou do takových rozměrů, že se sotva dají překonat, o tom, jak se nepřestat snažit, dokud se člověk nedostane na hranici, za niž už nikdo nemůže. V knize Spousta nebí nad sedmým bojuje pětice velmi rozdílných postav spíš sama se sebou než navzájem, v životech, které jsou směšně krásné a úžasně příšerné zároveň.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

Vele hemels boven de zevende , 2013

Gabba99
28.07.2017 5 z 5

Právě dotčeno a stále ve mě slova knihy rezonují. Stejně jako předchozí kniha autorky, nádherný příběh o životě, jaký je, o tom dobrém i zlém, co člověk prožívá.. Spisovatelka užívá bohatě jazyk, úžasný popis emocí jednotlivých postav.. "Je horší něco krásného zažít a ztratit to, nebo to vůbec nemít.." Ke knize se určitě vrátím.

sporran
27.07.2017 3 z 5

Zajímavá kniha. Zprvu se mi zdálo moc postav a neorientovala jsem ve vzájemných vztazích. Vůbec jsem nečekala, že to vezme takový obrat. Jak píše čtenářka pode mnou, musela jsem se vrátit zpátky k dopisu, ale u mě to byl dopis Lou. Nějak jsem stále nepochopila, proč to Eva udělala. Nepřišla mi tak zoufalá. Jinak fajn čtivá kniha slupnutá za dva dny.

verense
27.06.2017 5 z 5

Po nějaké době kniha, do které jsem se začetla a hledala každou volnou minutu, abych se dozvěděla, jak to skončí. Krásně to vystihla ve svém komentáři Anna 13, pod to se můžu podepsat. Myslím, že poselství příběhu budu mít ještě nějakou chvíli v hlavě, zejména Evin dopis jsem si četla několikrát. Těším se na autorčina další díla.

Anna 13
26.06.2017 5 z 5

Tak jsem asi objevila další autorku, jejíž díla mne budou dostávat stejně jako knihy Moyesové či Picoultové nebo Sepetysové.
Od první kapitoly jste si jisti tím, že jste nikdy nečetli nic podobného. Autorka si vás získá prvními řádky svým ojedinělým způsobem podávání příběhu a pak je těžké se od něj odtrhnout.
Opravdu mne překvapila samotná síla příběhu, neboť z anotace vyplývá, že to bude nejspíše jednoduché příjemné počtení, ale příběh je strašně moudrý s posláním. Mnoha lidí určitě dokáže nakopnout k určitým rozhodnutím a samotné čtení vybízí k polemizování nad životem postav i nad vaším vlastním.

Rozhodně knihu doporučuji všema deseti a těším se na její další.

Renaat
21.06.2017 5 z 5

Líbil se mi styl vyprávění. Takové pravdivé přenesení myšlenek všech postav.

rottovat
18.06.2017 4 z 5

Autorka opět nezklamala, čte se to jedna radost, jednoduché, nekomplikované a přitom jako ze života.

iška
13.06.2017 4 z 5

Pět osobností se svými běsi i radostmi propojených (až na Caspera, ale i ten tam vlastně vstupuje) rodinou. Velmi dobře napsáno, příjemné čtení.

hanča34
10.04.2017 5 z 5

Líbilo se mi jak jsou další postavy vtahovány do děje. Rozhodně kniha stojí za přečtení.

Marcela52
09.04.2017 5 z 5

Tato kniha na mě velmi zapůsobila a docela mě rozhodila. Mladá belgická autorka napsala skutečně vynikající debut o životě, který dokáže být nádherný i nemilosrdný. Pět vzájemně propojených příběhů vypráví o složitosti mládí, o problémech dlouholetého manželství i o nečekaném milostném štěstí, které všechno zkomplikuje nejen těm, kterých se týká. Autorce se podařilo velmi přesvědčivě popsat také pocity člověka, který se ocitne na hranici, za niž se může vydat už jen on sám. Kniha je skvěle napsaná, něžně i nemilosrdně, ale také vtipně, takže je člověku při čtení smutno i veselo zároveň. Tento nový naléhavý hlas z Belgie rozhodně nepřehlédněte...

DariDerek
19.01.2017 3 z 5

Nějakým způsobem mi tato kniha nesedla. Pletly se mi jména postav, takže jsem po každé kapitole musela přemýšlet, o kom budu číst. Kdo to je, co se u něj odehrává a to mne zdržovalo... Tak nějak mi to narušovalo poklid u čtení. A pak trochu ty vulgarismy... Na mě kniha působila klidně, takovým tím dojmem, jako když uspáváte dítě a chodíte po špičkách a najednou chráp - a všude hukot, kravál, křik a řev... Nesedělo mi to tam.
Za mě teda docela zklamání. Zbytek byl fajn, proto průměr. :/

Leluse
06.01.2017

Melancholická kniha... o beznaději nešťastného života a zároveň i naději začít život nový šťastnější... vše je v našich rukách a někdy je lepší vymanit se ze všednosti a dovolit si žít naplno... o tom, že každý máme jiný příběh, který nelze jen tak povrchně komentovat, protože známe z vlastní zkušenosti jen ten svůj...

Knížka se mi hezky četla, ale byla jsem z ní taková nějaká smutkem opletená...

Brambu
07.09.2016 4 z 5

Pět postav. Pět vzájemné propojených příběhů. Pět zcela odlišných životů. A přece mají jedno společné. Každý si chce urvat ten svůj kus štěstí. Nádhera. Život sám. Příběh mne nadchnul. Mám tyto psychologické kousky ráda, člověk má alespoň nad čím přemýšlet =)

yetti74
17.07.2016 5 z 5

Doporučuji. Hezky napsané, překvapivý závěr.

Monča Máňa
14.06.2016 4 z 5

Román Výš než v sedmém nebi je sondou do rodinných vazeb, minulosti a pocitů jednotlivých věkově rozdílných postav. Próza o štěstí i neštěstí, o bojí za lepší zítřek. S každou z 5 postav se čtenář dokáže ztotožnit a fandit jí. Od začátku se nad románem vznáší tragický/zlomový konec. Kniha je ideálním čtením především pro milovníky hlubokých psychologických výpovědí. Mě osobně připomínala knihy Petry Soukupové.

fruitbueno
06.06.2016 3 z 5

Rodinná dramata mi nevadí, tento propletenec byl průměrný. Závěr byl ovšem nečekaný. Plusové body i za některé myšlenky, které autorka měla...

marimari
26.05.2016 5 z 5

Kniha plná emocí! Jak rozdílný pohled na všechno podle lidské povahy, zkušeností a vlivu výchovy v rodině. Křehkost duše a pocit samoty. Každý čtenář této knihy najde něco, co přímo vnímá jako součást svého já.

limetka2008
14.03.2016 4 z 5

Smutná, něžná, dojemná a rozhodně zajímavá knížka, která vás místy skoro rozpláče, místy přiměje k zamyšlení.

pinussilv
18.02.2016 3 z 5

Kniha je podle mého názoru jakousi sondou do života jedné rodiny, kdy se o dění dozvídáme zprostředkovaně myšlenkami jednotlivých postav. Neočekávejte velké napětí nebo překvapivé rozuzlení. Je to příběh, jakých je dnes, domnívám se, mnoho. Je to obraz ze života dnešní doby se vším, co přináší. Vedle sebe tu vypráví o svých pocitech zástupci všech generací, které spojuje rodinné a vztahové pouto. Některé kapitoly mi připadaly trošku zdlouhavé. Překvapil mě závěr a to v souvislosti s tím, jak snadno se dítě smířilo s rozpadem manželství svých rodičů. Na rozdíl od celé knihy mi toto vyústění připadalo poněkud idealisticky přibarvené.

Márinka
10.02.2016 4 z 5

Ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná o červenou knihovnu, není tomu tak. Příběh vypráví pět osob a čtenář má co dělat, aby "udržel nit". Nejen proto, že musí pochopit jejich vazby, ale také přemýšlet nad jejich osudy.

JanaDor
08.02.2016 3 z 5

Styl autorky je jednoduchý, přímý, úsečný s důrazem na pomalé odkrývání vzájemných spojitostí. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla a začetla se. Autorka ve mně probudila zvědavost co, s kým a kde souvisí. Hodně jsem nad čtením přemýšlela. Takže oddechové čtení je to napůl. Dalo by se říct, že události se odvíjejí pomalu a nic moc se tam neděje. Příběh se soustředí na pocity hlavních hrdinů. Asi od půlky se rozvíjí akce, která se valí k neuvěřitelnému závěru. Musela jsem si to přečíst dvakrát, abych se ujistila, že jsem se nespletla. Příběh má své plusy i mínusy. Předně musíte mít na knihu chuť. Pokud se chcete vnořit do písmenkové klidné vody, ve které za chvíli přistane kámen a vše rozvíří, tak určitě si ji přečtěte. Můžu vám říct, že ji budete opouštět, kdy hladina sice už byla vyhlazena, ale vlnky budete ještě dlouho cítit.

Griet Op de Beeck
belgická, 1973