Enti
29.12.2020 3 z 5

Raná Topolova kratičká próza v jeho později ceněném hektickém tempu. Několik hodin ze života v divokých devadesátkách, kdy se město měnilo a na jeho povrch vyplavaly roztodivné existence. Přečteno za chvíli v české verzi, vydání je dvojjazyčné, takže se můžete předsvědčit, jak květnatý je Topolův jazyk pro překladatele.

holkaslebkou
06.04.2019 4 z 5

je trochu chaotická, nasáklá temnotou, hodně expresivní a výmluvná; to je důvod, proč ji čtu a proč mě topol baví
"Město se měnilo."

000nugatovej
02.09.2018 3 z 5

Divoká devadesátá léta. Jak v obsahu ("Trochu se vraždilo" - třeba jogurty, "trochu se kradlo"), tak v odpovídajícím hektickém stylu.

petrarka72
21.01.2018 4 z 5

Zběsilost času a místa. Druhá polovina devadesátých let, kdy začal proces banalizace a devalvace všeho: kdokoli může být čímkoliv, cokoli může být ničím, je jedno, zdali chceš smysl nebo prachy... Přečteno na jeden zátah, uloženo k pozdějšímu připomenutí.

evelinaevelina
31.01.2013 4 z 5

Původně jsem si knihu koupila kvůli dvojjazyčnému textu než z lásky k Topolovi. Ale kupodivu se mi to velice líbilo, smutná realita co přišla po komunistech, člověk si může v závěru vybrat, jestli má truchlit, jak se to žije anebo být rád že vlastně vůbec žije.