Vyhubia nás epidémie ?

Vyhubia nás epidémie ? https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517591/vyhubia-nas-epidemiehFbrDk-V7i-.jpg 5 8 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Eko-konzult

Man and Microbes , 1995

andrej77
02.04.2021 5 z 5

„Předpověď, která se bohužel splnila.
Iluzorní představy o aseptické budoucnosti bez bakterii.
Nové, neznámé nemoci; staré na sebe berou zlověstnou novou tvář.
Odkud se jen berou nové druhy infekčních chorob?“

Vynikajúca kniha, ktorú sa rozhodne vyplatí čítať v tejto dobe Covidovej. Autor ponúka ohromné množstvo faktov, príbehov, čísiel a štatistiky, pričom kniha nestráca na atraktivite a čitateľnosti, skôr opak je pravdou. Nechýba jej ani zmysel pre vtip a nadhľad.

Napísaná bola v roku 1995, český preklad je z roku 1997, Arno Karlenovi sa skutočne podaril nadčasový počin.

Prečítal som si ju už po druhýkrát. V zmysle dnešných dní som si ju doslova vychutnal, pootvorila mi oči a najmä, to čo bolo pre mňa a pre väčšinu z nás pred 20tími rokmi len čistou teóriou, prípadne len sprostredkovanou či abstraktnou skutočnosťou, tak to je dnes tvrdá realita, ktorá nás pohltila a zamestnáva celú spoločnosť. Vidím to celé už úplne inak, ako reálnu, merateľnú a hmatateľnú udalosť, ktorá nadobro zasiahla do našich životov a do doby, ktorú žijeme.

A na záver povzbudivé posolstvo autora pre ľudstvo:

„Kdysi dávno lidstvo něco podobného již víckrát zažilo a přežilo.“

Tak predsa svetlo na konci tunela...

mulderka
10.12.2017 5 z 5

Fascinující exkurze do dějin druhu Homo sapiens a jeho soužití s nejrůznějšími mikroorganismy. Vtipně a srozumitelně napsané dílo, na jehož pochopení nemusíte být odborník-biolog.
Nejvíc mě zaujal a překvapil fakt, že lidé byli nejzdravější v době lovecko-sběračské. Čím víc se postupně usazovali, zakládali města a chovali zvířata, tím víc byli napadáni všemožnými chorobami a epidemiemi. Proč tomu tak bylo, ať si zájemce přečte sám, opravdu to stojí za to!

Autorovy knížky

Arno Karlen