Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370796/mid_vyhonky-a-mikrozelenina-70-prvotrid-7YI-370796.jpg 5 2 3

Pro pěstování výhonků a mikrozeleniny vůbec a jejich používání v kuchyni hovoří řada pozitiv. Obsahují vitamíny, bílkoviny, minerály a spoustu dalších prospěšných látek, které náš organismus velmi ocení, zvláště v zimě. Tak proč se do jejich pěstování sami nepustit, zvláště když je to ekonomicky výhodné? Poradíme vám, jak na to, abyste už po pár dnech měli po ruce chutný potravinový doplněk, vhodný do salátů, polévek, na sendviče, do müsli nebo do koktejlů. Úvodem jsou představeny všechny rostliny, které lze doma pěstovat třeba na parapetu, autorka dokonce uvádí u každé, za kolik hodin či dní vyklíčí a způsob jejich ošetřování. Jako bonus platí, že veškerá tato mikrozelenina bude bez hnojiv a chemických postřiků… Podstatnou část knihy pak vyplňují chutné recepty využívající mikrozeleninu, doprovázené krásnými velkými ?fotografiemi, které k vyzkoušení receptů svádějí přímo ďábelsky!... celý text

Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Grada

Sprossen & Mikrogrün , 2017

dlabikk
20.12.2023 4 z 5

Klíčky klíčím již několik let, ale omezovala jsem se pouze na pár druhů, protože mi ostatní nešly. S touto knihou jsem konečně přišla na to jak správně klíčit. Knížka je plná ilustrací a to mám ráda, když oku lahodí :o) Na konci knihy je přehledná tabulka jak dlouho semena namáčet, jak dlouho a kde nechat klíčit, atd. Určitě doporučuji.

Imor
25.12.2020 5 z 5

Krásně udělaná kniha, plná nejen užitečných informací, ilustrací, ale i receptů. Již několik let pěstuji klíčky, ale chtěla jsem nějaké oživení a těchto dvě stě stran mi jej dalo. Když sklidím poslední zeleninu ze zahrady, okenní parapet se zaplní šťavnatou mikrozeleninou a je to dobrota. Doporučuji nejen knihu, ale i pěstování.

majáček
02.04.2018 5 z 5

Velmi podrobně jsou zde popsány jednotlivé výhonky. Dále jsou uvedeny, co potřebujeme ke klíčení, metody klíčení až po sklizeň. Mezi recepty je celé menu a nechybí ani recepty na chléb. Vše je vhodně doplněno fotografiemi. Knížka se celkově opravdu povedla.

kuchařky zelenina stravování, výživa syrová strava, raw pěstování bylinek klíčky, výhonky zeleninové recepty zdravá výživa superpotraviny

Autorovy knížky

2018  100%Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra

Kniha Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra je v