Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472492/bmid_vyhonit-dabla-z5c-472492.jpg 4 88 30

Masturbace, orgasmy, porno, tělo, sexismus, ale i rozchody a přátelství. To je jen hrstka ze širokého spektra témat, která ještě donedávna byla – a někde stále jsou – ve veřejném prostoru tabu. Autorky úspěšné podcastové série Vyhonit ďábla přicházejí se stejnojmennou knihou, která se věnuje choulostivým tématům, o kterých se nám těžko mluví. Zuzana a Terezie s upřímností a humorem sobě vlastním bourají stereotypní představy (nejen) o sexu a intimitě a otevřeně sdílejí vlastní zkušenosti, s nimiž se nejeden čtenář*ka bezpochyby ztotožní.... celý text

spencer
04.04.2022 4 z 5

Kéž by bylo u nás více podobných knih!
Kdo zná podcast autorek, určitě nebude překvapen formou, kterou je titul napsán. Jsou to totiž jejich vzájemné rozhovory (podobně jako právě v podcastu) na určitá témata. V rámci nich sdělují fakta i své vlastní zkušenosti z oblasti sexu, vztahů apod. Navíc se v určitých částech objevují i jejich eseje, které byly více než zajímavé a rozhodně knize přidaly na hloubce. Nejen, že vás přiměje přemýšlet nad vašim vlastním názorem, ale také si u ní dost oddechnete. Spokojení budou především fanoušci, ale doporučit ji mohu i těm, kteří podcast neznají:)

janka2000
03.04.2022 5 z 5

Velmi oceňuji, že taková kniha vznikla v českém prostředí (víc jich potřebujeme, ale ony už konečně vychází). Jako každé dílo má své silné a slabé části, ale líbilo se mi, že neřeší jen sex, intimitu, psychiku, ale i téma jako je přátelství.
Kniha nabízí vhled do mnoha témat a může pomoc se zorientovat, zároveň je čtenářsky dostupná všem.
Spoustě žen podle mě otevře oči nebo jim pomůže se vypořádat se svými problémy. Doporučuji!!!

Limboračka
30.03.2022 3 z 5

Pustíte-li se do četby bez velkých očekávání (způsobených úspěšností podcastu) nebudete zklamaní. Mě se zklamání tak docela nevyhnulo, nicméně jsem se po čase naladila na vlnu - “oddechovka” a bylo zase dobře. Nicméně bych ráda vyzvedla, že jsem narazila i na jednu velmi silnou pasáž, které si skutečně cením a kterou jsem v této knize nečekala - takže milé překvapení.
Také mě dost odrazovala obálka, ale ilustrace uvnitř jsou v porovnání s ní vlastně celkem fajn:)

Rawen616
25.03.2022

Jako podcast na poslech je to v pohodě. Byť jsem tam tedy neobjevil nic nového ani šokujícího, na to jsem asi už až příliš zvrhlý. Na druhou stranu je fajn některé věci na férovku probrat a netabuizovat. Jako kniha mi to ale přijde vyloženě zbytečné. Byť je to pořád lepší než příšernosti typu Terapie sdílením. Nehodnotím

Korsika
09.03.2022 4 z 5

Doporučuji všem maminkám, které pro dcery shání knihu o dospívání, neboť se opravdu jedná o klasickou knihu typu "Můj tajný průvodce dospíváním". Název napovídá, že se s řešenými tématy autorky nebabrají a jdou přímo k věci, ale kniha sama o sobě není vulgární nebo nemístná. Osobně myslím, že kniha dá dívkám víc než ostatní podobné - hodně tomu pomáhá i forma textu v podobě dialogu mezi kamarádkami. Jen ta obálka je prostě strašná ;)

onyx84
20.02.2022 odpad!

Proč? Řekněte mi proč takovéhle nesmysly někdo vydá?Obálka naprosto odporná a k obsahu se fakt raději vyjadřovat nebudu...tohle mělo obohatit můj život?představa, že za to zaplatím 400,-,tak to je radši roztrhám a udělám si z nich puzzle...

martinajan
20.02.2022 4 z 5

Na Goodreads jsem sice napsala, že už nehodnotím hvězdičkami, ale tady udělám výjimku, abych hodnocení zvedla, neboť ta kniha stojí dost za pozornost a má co předat.

Jsem moc ráda, že tady takový podcast a kniha je. Z obou jsem se naučila/učím pořád něco nového, něco nového si uvědomuju, poznávám nové lidi atd. A to je skvělý.
Co se samotné knihy týče, graficky je moc hezká... Zvenčí i uvnitř. Ilustrace se mi velmi líbí, jsou přirozené, možná lehce provokativní (yes ️), ale to je dost věc vkusu. Knihu jako celek to hezky doplňuje.

Nicméně, co mě trochu zklamalo, je editorská práce. Chápu, že občas se chybička vloudí, ale hlavně v první polovině jsem tam našla docela dost chyb od mě/mně, standar(t), čárky atd. Také mi občas přišlo, že hvězdičkování vulgarismů je trochu nekohorentní. To jsou všechno vlastně jen detaily, ale chtěla jsem to zmínit.

Co do obsahu, ten jsem si užila. Zprvu mne překvapilo, že většina je psána jako rozhovor. Bála jsem se, aby to nebyl "jen pouhý" přepis podcastu. Asi tam nějaké podobnosti, možná i přepisy byly, něco jsem od autorek znala, ale ničemu to nevadilo. Možná že to působilo trochu rozkouskovaně, co se témat týče. Asi jako podcast, tu strukturu to docela kopíruje. Nadšená jsem ale byla zejména z jednotlivých esejí... o postižení, rozchodu, o vulvách, klitorisu atd. To jsem si extrémně užila a naučila se dost nového, za což se vlastně i maličko stydím. Stoprocentně se k tomu chci ale vracet. Také oceňuju přidružený seznam děl, účtů atd., na které se dále podívat. Slovníček pojmů taky hodně cením. Zároveň jsem možná čekala trochu víc, delší knihu, ale to je jen můj problém a preference a vrhnu se s radostí na přidružené zdroje.

V neposlední řadě chci ale zmínit přínos té knihy. Pro někoho to může být basic, ale myslím, že dost lidem ukáže dost nových věcí jako mně, nebo minimálně v tom najdou pochopení a to, že v jistých problémech a situacích fakt nejsou sami. A to je super. Zároveň doufám, že se dostane do mainstreamu, protože co já bych za to dala číst takovou knihu dřív než v 21 letech, obecně se cítím dost opožděná v různých tématech. Ale to je ta sex ed na školách no... ‍️.

Kniha za přečtení rozhodně stojí a myslím, že krásně fungune jako takový katalyzátor pro to začít si spoustu věcí zjišťovat, přemýšlet nad nimi a reflektovat sami sebe, své vztahy, chování atd. A v tom je podle mě největší přínos. Zároveň to opravdu působí tak, jako byste se bavili s kamarády a tím je to dost přístupné snad komukoliv.

Jsem velice ráda, že knihy, podcasty, instagramy atd. tohoto druhu vznikají. Hodně mě to baví a doufám, že i ostatní.

Týnidlo
17.02.2022 5 z 5

Už nějakou dobou poslouchám podcast Vyhonit ďábla a když holky na Instagramu oznámily, že bude i kniha, neváhala jsem ani minutu. Je to neskutečně čtivá záležitost, takový doplněk k podcastu.
Opravdu moc doporučuji, já knihu zhltla za dva dny, čte se sama. Líbil se mi výběr témat, člověk se v knize dozví nové informace, názory atd.
Jestli bude někdy pokračování, tak se už teď moc těším !!

ElikaBendova
15.02.2022 odpad!

Tajně jsem doufala, že to nebude až takový propadák a těm mladým možná i pomůže. Bohužel si asi z opakuji rande s porcelánovou bohyní, pokud ještě někdy v rámci sebemrskačství a sebetrýznění knižní převyprávěnou formu blogu otevřu a začtu se. Děcka, podívejte se na videa pro dospělé a bude to poučenější a dá se na to dívat. Ne jako na tuhle odpornou obálku a asexuální rádoby vtipné ilustrace. Nepřišly s ničím novým. Takových knížek je. Doporučuji Budoárová bible například.

Taklamakan
12.02.2022 odpad!

Skutečně nevkusná obálka, trapná snaha rádobyšokovat. Slečny se minuly s tématem asi o 150 let. Cca v éře královny Viktorie by ještě byly přínosnými průkopnicemi. Dobrá literatura bohužel žádá o padesát parníků více.

sexualita pornografie orgasmus masturbace sexismus ženská sexualita

Kniha Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě je v