Vydej si vlastní knihu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vydání a propagace knih od A do Z pro autory, kterým na úspěchu jejich knihy záleží. Vlastní knihu si můžete vydat i vy. Nenechte se odradit nedostatkem peněz, zkušeností ani odmítnutím od nakladatelství. Jediné, co doopravdy potřebujete, je odvaha a víra ve své dílo! Chcete svou knihu vidět na pultech obchodů a v e-shopech? Víte, jak pro ni vytvořit tu nejlepší startovní pozici? Přejete si, aby se čtenářům líbila a dobře se prodávala? Dozvíte se, jak: - dovést svůj text k dokonalosti, - ohlídat, aby pro vás vydání knihy nebyl finanční průšvih, - navrhnout obálku, která přitáhne pozornost, - knihu vydat bez obětování vlastních úspor, - ji dostat do knihkupectví a e-shopů, - stanovit cenu a pracovat s nástrahami českého knižního trhu, - najít čtenáře, kteří knihu nejvíc ocení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423831/big_vydej-si-vlastni-knihu-wgt-423831.jpg 4.410
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vydej si vlastní knihu

Marekh
02.03.2021

Tato kniha je určitě inspirativní pro začínající autory, kteří si chtějí vydat knihu. Obsahuje užitečné informace, jakým způsobem můžeme financovat knihu, jakým způsobem můžeme vydat knihu, co všechno musíme naplánovat při vydání knihy, jak funguje český knižní trh, jak propagovat knihu apod. Přínosná byla pro mě také kapitola o korekturách.

Je vidět, že autor, ačkoliv sám o sobě říká, že není spisovatelem, je odborníkem na oblast vydávání knih. Působí v rodinném nakladatelství Klika. Na zakázku vydal přes 180 knih. Viděl jsem také některá jeho videa na jeho webových stránkách. Je fotograf, vodák, cestovatel.

Určitě je tato kniha motivující a má nakopnout všechny psavce, aby se nebáli a knihu si vydali. Autor zdůrazňuje, že člověk nemusí být spisovatelem, aby si knihu vydal. Dnes jsou možnosti, kdy si kdokoliv může vydat knihu vlastními náklady, pokud neuspěje s rukopisem u tradičních nakladatelství. Může si vydat jakékoliv množství. Čím menší počet kusů vydá, tím budou vyšší náklady na jednu knihu. Hlavním cílem je, pokud už člověk něco napíše, aby si to neschovával jenom pro sebe, tzv. „do šuplíku“, protože to nemá žádný význam, a pokud má touhu vydat knihu, měl by se do toho okamžitě pustit a autor mu dává hodně rad, ze kterých může čerpat. Autor vás určitě dokáže nakopnout, abyste se zamysleli nad tím, že by také mohla spatřit světlo světa vaše kniha. Nejdůležitější ze všeho je udělat první krok.

Líbila se mi také kapitola JAK PSÁT KNIHU, kterou napsala Věra Nosková, autorova mamka. Upřímně řečeno jsem do dnešního dne nevěděl, že tato autorka vůbec existuje a živí se psaním knih. Zajímavá byla také kapitola ČTYŘI PŘÍBĚHY, která se nachází v závěru knihy.

Autor v knize odkazuje na zdroje, kdy po načtení čárového kódu se čtenář může dozvědět podrobnější informace o tématech, která ho zajímají. To je určitě velmi interaktivní. Je vidět, že autor rozumí informačním a komunikačním technologiím a využívá je v plném rozsahu a samozřejmě nabádá také budoucí autory, kteří uvažují o vydání knihy, aby tyto moderní nástroje využívaly a nebály se jich. K tomuto účelu se jim mohou hodit návody, které autor uvádí.

Kniha je pěkná po grafické stránce. Nadpisy jednotlivých částí jsou zvýrazněny barevným písmem, rovněž se v knize vyskytují ilustrace včetně fotografií. S objednanou knihou jsem obdržel také VZORNÍK OFSETOVÝCH PAPÍRŮ a VAZBY A KNIŽNÍ DOPLŇKY, což určitě oceňuji.

Kniha byla téměř bez pravopisných chyb, takže text byl důkladně zkontrolován, což oceňuji. Občas se autor v některých věcech opakuje, což úplně nepovažuji za chybu, když přihlédnu k faktu, že knihu autor napsal pro laiky, jak sám autor v úvodu poznamenal. Jde o to, aby začínajícím autorům byly některé informace znovu připomenuty, aby je kniha motivovala k tomu, aby se odhodlali a věřili si. Motivace je cítit na každém kroku.

Kniha byla určitě pro mě přínosná. Dozvěděl jsem se hodně nových informací. V minulosti jsem napsal knihu povídek o mé babičce. Jedná se o autobiografii. Některé povídky jsem v minulosti zveřejnil na mém blogu, anebo jsem některé povídky četl mým odběratelům na mém YouTube kanálu. Jednu povídku z knihy jsem poslal do literární soutěže. Chtěl jsem vyzkoušet, jak bude reagovat na tuto povídku porota a byl jsem mile překvapen, že se jim tato povídka líbila. Povídky jsem napsal v letech 2009–2012, povídky jsem psal 3 roky s přestávkami, ale jsou uloženy v „šuplíku“, některé z nich jsem zveřejnil, jak jsem výše uvedl. Některým se povídky líbily, jiní poukazovali na nedostatky, ale to je přirozené. Občas se mne zhostí myšlenky, že bych si tuto knihu mohl vydat samonákladem. Určitě menší počet kusů. Třeba pro rodinu, moje známé nebo přátele a všechny čtenáře, kteří by měli zájem si moje povídky přečíst.

V minulosti jsem si myslel, že stačí napsat knihu, a pak jednoduše ji dat do tiskárny ve formátu PDF a tiskárna si už s tím nějak poradí. Tento proces není tak snadný, jak jsem si v minulosti mylně myslel. Po napsání knihy je třeba udělat řadu úkonů, aby kniha mohla dojít do finální podoby. Neméně důležitá je určitě pěkná obálka knihy včetně poutavé anotace.

Jiří Nosek je profesionál, který má zkušenosti s vydáváním knih a má přehled o knižním trhu. Ujasnil jsem si některé pojmy jako nakladatel a distributor a více jsem do toho pronikl a zjistil jsem, jaké jsou marže. Knihu vydá komukoliv, kdo projeví zájem a s plným nasazením a elánem se pustí do práce, aby kniha splnila očekávání spisovatele a společně se podílí na tvorbě knihy.

Myslím si, že kniha VYDEJ SI VLASTNÍ KNIHU je na českém knižním trhu snad ojedinělá svým zpracováním a určitě to byl dobrý počin, že se autor rozhodl tuto knihu vydat. Knihu psal 1,5 roku. Knihu hodnotím na 90 %.

Kryptozvědavec
09.02.2020

Kniha splňuje přesně to, co jsem si od ní sliboval – návod, jak vydat knihu.

Vydej si vlastní knihu kombinuje žánr osobního rozvoje s odbornou literaturou, což je podle mě geniální nápad. Měl jsem možnost si knihu koupit přímo na knižním startéru, čehož rozhodně nelituju, protože jsem dostal jako dárek vzorník papíru. Navíc mám dobrý pocit, protože byla kniha podle autorových slov zkompletována ručně (tiskárna měla zpoždění).

Nosek toto dílko extrémním způsobem provázal s internetem a interaktivita je vidět na každém kroku. V knize jsou dokonce unikátní kódy, které čtenáři umožní přístupy do uzavřených sekcí.