Výchova dívek

Výchova dívek https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48874/vychova-divek-48874.jpg 3 6 3

Na stránkách této knížky, doplněné mnoha barevnými obrázky, najdou mladé čtenářky první informace o pubertě a o všem, co k ní patří. Autorka mluví otevřeně o všech tělesných i psychických změnách, které provázejí toto zvláštní a dramatické období lidského zrání. Nevyhýbá se ani velmi intimním tématům a nenásilně poukazuje na způsoby, jak se s pubertou co nejlépe vyrovnat a dává dívkám nahlédnout také do pocitového světa chlapců. ... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Raising girls , 2007

lencin
28.08.2020 4 z 5

Podporovat samostatnost.
Přijímat a milovat tu dívku, kterou máme a ne tu, kterou bychom chtěli.
(2008)

martin3683
26.10.2016 4 z 5

Kniha je psaná spíše směrem k matkám dcer, ale přečíst by si ji měli spíše tatínkové. Plno vývojových a krizovách situací z dospívání matky znají, protože dříve byly taky těmi dívenkami, ale otcové jsou často dost out.
Tahle kniha srozumitelně popisuje vývoj a jeho bolavá místa u dívek od narození do dospělosti. V hodně věcech a rozdílech mezi klukama a holkama ve vývoji a vnímání světa mě kniha otevřela oči. Pokud u vlastní dcery nechcete budovat stejné stereotypy a předsudky, jakými si třeba prošla její matka, tak dejte této knize šanci.

Adina77
27.03.2012 3 z 5

Kniha se zabírá výchovou děvčat už od narození. Ze začátku hodně všeobecná – rozdíly mezi chlapci a děvčaty. Tím, že už mám 10. letou dceru, mě kniha hlouběji zaujala až od poslední třetiny. Spousta věci, postřehu a rad, které nám určitě pomohou v jednání s pubertálními dcerami. Abychom jim lépe rozuměli, lépe je chápali. Při čtení této knihy si pak řekneme, že to přece víme jak s nimi jednat. Ale je dobré si to občas připomenout.

1996  80%Léčivá síla stromů
2007  60%Výchova dívek