Vůně citrónu

Co se stane, když se otevřeme druhým? Alison je přesvědčená o tom, že ji už nic nepřekvapí. Pak ale do její kavárny začne chodit Sam. Tichá dívka, která ve dvě přijde, objedná si čaj s sebou, ale posadí se s ním ke stolečku. Úderem čtvrté se zvedne a odejde. Jen samotná Sam ví, proč to dělá. Kus sebe nechala v rodné zemi a v Anglii se teď stará především o druhé. Svá tajemství si pečlivě střeží a sdílet s druhými je nepotřebuje. Potom se však něco změní a ona zatouží po pravém opaku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465451/big_vune-citronu-TTz-465451.jpg 4.195

Kniha Vůně citrónu

miri.f

Na knihu jsem se moc těšila a během čtení jsem nakonec vystřídala všechny možné druhy pocitů. Zpočátku mě vůbec nebavil autorčin styl psaní, takže jsem četla na etapy a docela dlouho s vidinou toho, že udělím jednu hvězdu a bude. Pak se ovšem něco zlomilo a poslední tři čtvrtiny knihy jsem zhltla na jeden zátah. Na styl psaní jsem si postupně zvykla a dokonce si mě nakonec získal. Líbily se mi citáty, prostředí kavárny, poezie... Chvílemi jsem měla pocit, že mě autorka zná a píše o všem, co se mi líbí. V polovině jsem knize doslova propadla, jelikož v tom nejlepším se vystřídaly role a pak už jsem knihu hltala a hltala. Přehoupla jsem se přes nelibost z toho, co jsem postupně odkrývala a vůbec mi nevadilo číst celý příběh znovu z pohledu té druhé, pro mě velmi sympatické, hrdinky. Z původně plánované jedné hvězdy se náhle stalo hvězdiček pět a nebýt toho konce, tak knihu tímto způsobem také ohodnotím. Jenže závěr byl bohužel z mého pohledu tak rychle useknutý, že se po přečtení dostavil neblahý pocit zklamání. Navíc jsem měla dojem, jako bych se z největší lovestory náhle ocitla ve sdíleném bytě dvou spolubydlících. Těžko však říci, zda se jednalo o záměr, nebo o pokus zapojit i čtenářovu fantazii. Možná by mi bylo milejší, kdyby kniha zkrátka skončila ve svém závěru bez dopisovaného epilogu, jelikož právě ten u mě způsobil onu zmiňovanou nelibost a pocit neúplnosti. I přes ten ne zcela příjemný dojem z konce však věřím, že to není naposledy, co jsem se s tvorbou autorky setkala.

Kate3003

Styl psaní mi sedl a kniha se mi četla dobře i když k postavě Alyson jsem si úplně nenašla cestu. Od knihy jsem celkově neměla velká očekávání a myslela jsem že půjde čistě o romantický příběh, ale čekalo mě svým způsobem příjemné překvapení, protože kniha se zaobírá i těžšími tématy. Zamilovala jsem si kavárnu Alyson a to jak dávala druhou šanci věcem kolem sebe , ale celkově mi spíše sedla postava Sam. Alyson mi v některých situacích přišla až moc … no asi bych to označila za společensky neohrabaná a pro mě byly její činy a myšlenkové pochody ten nějak zvláštní a nelogické. Trošku jsem byla i zaražená rychlým vývojem vztahu mezi Sam a Alyson. Někdy jsem si říkala, že kdyby si postavy v knize promluvily mohlo by se předejít několika hádkám . Trošku mi vadilo číst příběh znovu i když to bylo z pohledu Sam a objasnilo to mnoho nejasností , ale to jaká Sam byla mi to celkem vynahradilo. Celkově se mi líbilo prostředí do kterého byla kniha zasazená a spousta drobností, které celý příběh dokreslovali a prostě tam úžasně zapadali jako například odkazy na Malého prince.

Köttur

Nemůžu se rozhodnout, co si o téhle knize mám myslet. Na jednu stranu jsem neustále proklínala zmatené dialogy a skoro žádný děj, vztahy, tvořící se a zanikající ze vteřiny na vteřinu, často úplně nelogicky, nebo pohled Sam, kde sice bylo zajímavé sledovat situace z jiného úhlu, ale tím, že se polovina knihy v podstatě opakovala, to nabývalo na nudnosti. Naopak nenůžu říct, že by mi kniha nic nepřinesla a její čtení bylo ztrátou času. To vůbec! Stránky jsem doslova hltala, líbilo se mi kavárenské prostředí, citáty z malého prince, vykreslení obou hlavních protagonistek a všudypřítomný humor. Kdyby byli všichni v reálném světě takoví, jako postavy v téhle knize, bylo by tady mnohem líp. Takže závěr? Sice trochu naivní, ale jinak moc hezká oddechovka od každodenních problémů.

Gabusza

Toto téma nečtu, ale příběh mě zajímal jak dopadne a dopadl naštěstí dobře.
Chybělo mi tam něco, jako opravdová láska, působily na mě holky jako kamarádky, které si k sobě zkoušejí najít cestu.
Jinak se mi kniha četla rychle a pohodově , akorát mě moc nenadchlo to opakování z první časti v té druhé časti knihy. To se mohla autorka více snažit

Rézi

Nádhera! Krásně se četla a chytla za srdce

tob1

Moc hezky se četla a vůbec nevadil rozdělený pohled obou postav.

Medasek

(+ SPOILER) Začnu asi tím, že se kniha dobře četla. Styl psaní autorky mi sedl a citáty se mi také líbili. Bohužel jsem měla menší problém se vztahem postav. Prostě jsem tam tu lásku neviděla. Přišel mi jejich vztah víc jako vztah dvou dobrých kamarádek než romantický vztah.
Další problém jsem měla s domácím násilím. Je to důležité téma o kterém by se mělo mluvit, ale někde by na to prostě podle mě mělo být upozorněno. Podle anotace si prostě uděláte představu, že se jedná o čistě romantickou knihu. A já prostě občas mám náladu jenom na romantickou knihu, kde se neřeší žádné vážné problémy a já si u toho můžu prostě odpočinout.
Nemám ráda, když mě kniha takhle překvapí aniž bych to čekala.

Gabi13

Koupeno pro dceru, ale s takovým již předem jasným cílem, že si to chci také přečíst.
Pokud bude naše zlatá mládež číst takovéto příběhy, nemám o ně strach. Dojemný příběh psaný z obou pohledů hlavních hrdinek, moc se mi to líbilo.