Všude kolem černý les

Všude kolem černý les
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295655/bmid_vsude-kolem-cerny-les-h9q-295655.jpg 4 805 805

ROZLUČKU PŘED SVATBOU… Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… …NAVŠTÍVÍ SMRT Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Leda

In a Dark, Dark Wood

Lenka40
22.07.2016 4 z 5

Slabší nátury by tuto knihu neměly číst v noci a ještě k tomu sami doma. . ´Děj je trochu psycho . Kniha se čte velice dobře a nutí Vás číst rychle , aby jste se dozvěděli , jak to vše dopadne.

Bella09
20.07.2016 4 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla. I když námět není originální,vůbec to nevadilo.Je pravda, že mezi thrillery bych knihu nezařadila.

Michaeles
19.07.2016 3 z 5

Zajímavá myšlenka knihy, která byla až do konce zapletená a nikdo neví kdo spáchal vraždu. Bohužel pro mě až moc dívčí kniha, která se moooc dlouho rozjíždí. Jsou rozhodně lepší knihy co stojí za přečtení.

ddomikk
18.07.2016

Za mě doporučuji! Četla jsem zde docela dost negativních komentářů, ale já jsem teda knihu doslova zhltla, i když jsem zápletku čekala, u podezřelých jsem hodně měnila názor a nakonec se ani netrefila. Já tedy doporučuji k vodě ideální čtení!

katy238
14.07.2016 5 z 5

Výborný příběh. Vyprávění mě pohltilo a knihu jsem přečetla během dvou dnů. Úžasný příběh, napínavý až do samotného konce.

ailleen
27.06.2016 2 z 5

Čistý průměr, ničím zajímavé, napínavé to není ani na chvíli, plochý příběh i postavy. Jediným pozitivem je čtivost. Nechápu zdejší nadšené komentáře a vysoké hodnocení. Škoda, téma rozhodně dobré, ale špatně zpracované.

rottovat
26.06.2016 2 z 5

Další důkaz toho, že masivní reklama nerovná se dobré čtivo. Čekala jsem napínavý, propracovaný thriller a dočkala se pouze návratu o cca 20 let zpět, kdy jsme jako děti hltaly brakovou edici Stopy hrůzy. Vyšší úrovně bohužel toto dílo nedosahuje. Autorka užívá jednoduchý a ničím zajímavý jazyk, bezduché dialogy, ploché charakteristiky postav a na to, že všem účastníkům děje táhne na třicítku, máte pocit, že jste se ocitly pouze na jakémsi přihlouplém teenagerovském večírku, kdy vrcholem zábavy je vyvolávání duchů. Abych nebyla zcela negativní, tak v určitých chvílích se objeví i nějaké to napětí a celkově se to čte velmi rychle, takže celou knihu "zhltnete" do dvou dní. Tím ovšem veškerá pozitiva končí.

XenasChakram
26.06.2016 2 z 5

představovala jsem si, že to bude strašidelné a ono nic. Mě to připadlo jako čtení pro puberťáky. Takový průměr.

fog
26.06.2016 1 z 5

Kniha mě zaujala obálkou, která okamžitě upoutala mojí pozornost (a taky motivem izolovaného skleníku, pohřbeného hluboko v strašidelném lese na anglickém venkově) - no, po přečtení si myslím, že jsem definitivně vyléčená z naivity nechat se nalákat na knihu podle obalu.

Ale k obsahu - styl psaní je dost amatérsky, charaktery postav velmi ploché a povrchní, jednorozměrné, děj nepřirozený. Jsou to dospělí lidé, ale jejich vývoj se zasekl někde v šestnácti. Velmi mi chyběla složitost a propracovanost dospělých přátelství a vztahů.

Hlavní postava se jmenuje Leonora - ale dříve byla nazýváná Lee a teď chce být
nazýváná Nora... a stále se nemůže vyrovnat s tím, co „hrozného” se jí stalo
ve vztahu před deseti léty - toto neustálé omílání pořád dokola bylo velmi frustrující.

Během čtení jsem postupně zjišťovala, že mě vlastně ani nezajímá, co se tam stalo a ulevilo se mi, když jsem otočila poslední stránku.

Izu
24.06.2016 2 z 5

Nesympaticke postavy.Hrdinka ktera zije deset let z nepovedeneho vztahu.Predvidatelny dej a troufam si tvrdit ze zapletka je pruhledna jak sklo.Nejmene tri postavy maji v hlave slusne vymleto.Zklamani.

Katka81
24.06.2016 5 z 5

Velmi napínavá kniha, u které jsem se rozhodně nenudila a těšila jsem se, jak bude pokračovat. Sice trochu rychlý konec, ale doporučuji!

Hella
20.06.2016 4 z 5

Fuj - totálně prosklený dům v pustině a všude kolem černý nepřátelský les. A hrdinka se dobrovolně vydá běhat za soumraku a bez telefonu, no chápete to? :-) Skvěle nadávkované napětí, zápletka i rozuzlení. Nutí vás to číst, dokud zcela nedočtete.

Alimak7
19.06.2016 5 z 5

Do poloviny knihy se v podstatě nic neděje, ale příběh dává tušit, že se něco stane a ta zvědavost nutí číst dále a dále. Díky tomu jsem jí přečetla za dva dny! Rozuzlení mi přišlo možná trošku "kostrbatý", zejména důvod vraždy, ale jinak je kniha dobře napsaná a hlavně čtivá.

Peslik
15.06.2016 4 z 5

Lákal mě již samotný název knihy. věděla jsem, že to nebude žádná oddychovka, ale kniha od které člověk jen tak lehce neodejde. Tmavý les a skleněný dům, stopy a různé napínavé scény daly knize dobrý spád.
Něco málo za půlkou knihy mi hřbet začal vrzat, což v noci v tichém pokoji bylo docela zajímavé. :-)

jukanek
14.06.2016 5 z 5

Tak tahle knizka byla skvela. Nemohla jsem se odtrhnout a cetla dal a dal, zvedava, jak to dopadne. Zajimavy pribeh, zasazeny do jeste zajimavejsiho prostredi. Skleneny dum, ze ktereno ve tme neni uplne videt ven, ale dovnitr velmi dobre ,sam o sobe pusobi na predstavivost. V jedne chvili jsem se i trochu bala kdyz jsem cetla v noci... Moc se mi libila nenapadna poznamka, ktera pozornemu ctenari napovedela, kdo bude ten "zly". Proste bylo tam vsechno, milostny pribeh, napeti, prekvapeni. Cetlo se to samo.

jasmína
13.06.2016 5 z 5

Knihu jsem viděla ve výloze a nevím, zda znáte ten pocit, že tato kniha bude opravdu hodně dobrá, ihned jsem si udělala rezervaci v knihovně, v pátek jsem ji měla odlloženou, v neděli odpoledne dočtenou, a teď už budu uvažovat, že si ji brzy i koupím do své knihovničky,

Pro mě po dlouhé době kniha, co mě strhla a nemohla jsem přestat číst, ač jsem tak trošku konec tušila, ale nevadí !!

Attia
10.06.2016 5 z 5

Od začátku se mi líbil hlavně kontrast svatba x vražda a byla jsem zvědavá na celkové zpracování tématu. Autorce se povedlo svůj nápad rozvést do velmi zdařilé podoby! Zvolila si vhodné prostředí a úžasně vykreslila tísnivou a strašidelnou atmosféru temného lesa, z něhož není úniku. Kromě pocitů strachu a nervozity jsem pociťovala i dychtivost... číst stále dál a dál.
Všude kolem černý les se bohužel nevyhnul některým klišé prvkům, které jsou v thrillerech často k vidění, nicméně jejich počet byl redukovaný a navíc vždy zdárně posloužily svému účelu a udělaly knihu lepší. Knize nemám vlastně co vytknout, protože byla čtivá, děsivá a šokující.

janka3673
09.06.2016 3 z 5

Kniha sa citala velmi dobre. Cakala som viac napatia. Ked sa tam objavili tajomne stopy v snehu, tesila som sa na mrazivu zapletku. Ta sa vsak nekonala. Skoda. U mna priemer.

Ollie25
06.06.2016 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel mě zklamala. Už od půlky jsem tušila jak to dopadne. Za mě tak půl na půl.

Illaa
31.05.2016 4 z 5

Po Farmě po dlouhé době thriller, co za to stál. Vhodně zvolené bylo prostředí ponurého lesa, kde se nelze dovolat pomoci. V partě bývalých známých a spolužáků po celou dobu hledáte nějakou indicii, která by nám mohla naznačit, kterým směrem se bude děj ubírat. Konec nebyl již tak překvapivý, ale hodnotím vysoko.