Všetko príšerné aj krásne

Všetko príšerné aj krásne https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345144/bmid_vsetko-priserne-aj-krasne-Ptq-345144.jpg 4 314 314

Krásne romantický, silný, ale aj mierne provokatívny príbeh lásky medzi dvomi celkom rozdielnymi ľuďmi. Wavy je dcéra drogového dílera a psychicky nevyrovnanej, citovo labilnej ženy. Život ju naučil nedôverovať nikomu a ničomu, dokonca ani vlastným rodičom. Je uzavretá, radšej drží jazyk za zubami a už ako osemročná musí doma variť a starať sa o malého brata. Jediné potešenie nachádza v pozorovaní hviezd na poli pri dome, až raz pri tom nechtiac spôsobí nehodu – motorkár Kellen v snahe vyhnúť sa dievčatku takmer príde o život. Medzi tínedžerkou Wavy a obrovským potetovaným chlapom a, ako sa ukáže, bývalým kriminálnikom sa nečakane rýchlo vytvorí mocné puto. Pre Wavy je vzťah s Kellenom jediná krásna vec v brutálnom svete narkomanov a zhýralosti. Lenže čo je krásne pre ňu, je neprijateľné pre okolitý svet. A keď po náhlej tragickej smrti Waviných rodičov obvinia Kellena z ich vraždy, zasa putuje do väzenia...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

All the Ugly and Wonderful Things , 2016

silvikasutkova
19.02.2018 odpad!

Historicky moja prvá kniha, ktorú som nedočítala. Po asi 60tich stranách som ju zavrela.
Škoda slov.

Simona02
04.02.2018 3 z 5

Táto knižka sa mi na jednu stranu veľmi dobre čítala, autorka má dobrý štýl písania, pútavý, ale aj napriek tomu ma príbeh dostatočne neohromil. Jednoducho mi nesadli hlavné postavy a celkovo vzťah medzi nimi. Preto bola knižka pre mňa skôr sklamaním.

Nika_bk
07.01.2018 5 z 5

Kniha bola pre mňa jedna z tých, ktoré radím medzi nezabudnuteľné. Páčil sa mi sposob akým bola napísana.Čítala som ju v angličtine, o to bola pre mňa autentickejšia..ak nepatríte medzi ľudí, ktorí určite temy hneď zavrhujú, vrelo odporúčam..

dencuska
23.09.2017 4 z 5

Myslím si, že už po prečítaní anotácie je každému jasné, že pri čítaní tejto knihy bude musieť odhodiť všetky predsudky. Téma je dosť kontroverzná, to mi však nebránilo v tom, aby som si tento príbeh obľúbila. Je smutný a dosť realistický. Pri týchto knihách si práve uvedomujem ten rozdiel medzi knižným a reálnym svetom. Človek by sa k tomu možno postavil odlišne, keby sa niečo také dialo v jeho bezprostrednom okolí. Nič to nemení na tom, že kniha je naozaj dobrá a odporúčam prečítať si ju.

simona5843
23.08.2017 4 z 5

Uf dočítala som to no ale čo napísať tak to vôbec netuším. Stále som totiž som na vážkach či sa mi príbeh páčil alebo to bolo zvrátene. Príbeh je drsni a autorka ho napísala tak ako sa to určite deje aj v skutočnosti aj keď tato kniha bola fikcia.V hlave mám asi milión myšlienok a v sebe mám takí istý počet pocitov.Musím porozmýšľať...