Všecky krásy dřeva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dřevo není jen obyčejný materiál ke stavění nebo topení. Dřevo je krásné. Na pohled, na pohmat, na přivonění. A všech těchto neobyčejností si všímá půvabná, bohatě ilustrovaná kniha o dřevu, stromech i lidech kolem nich, kniha s názvem Všecky krásy dřeva. Mimochodem, jde o dvojitou parafrázi - původní slova jsou z árie Kecala v Prodané nevěstě a použil je také básník Jaroslav Seifert jako název své jediné prozaické knihy. První kapitola se zabývá životem stromu, jeho bojem s okolím i kouzly, která v živém dřevě vytváří příroda. Druhá ukazuje, jak strom žije dál v dřevěných věcech a jak tyto věci vznikají. Ve třetí kapitole pak v humorných vyprávěních autora dřevěné věci - staré i dnešní, zdánlivě známé a běžné - ožívají. Autor si v této knize nekladl za cíl předložit čtenářům vědeckou práci či příručku, ale vážně nevážný pohled na "všecky krásy dřeva"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206956/vsecky-krasy-dreva-206956.jpg 4.54
Žánr
Literatura naučná, Obrazové publikace
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Všecky krásy dřeva

Chesterton
02.07.2019

Ideální odpočinková publikace na začátek prázdnin a dovolených. Milé spočinutí s mužem jehož pohled na život je úctou k přírodě, řemeslu i rodinné tradici.
Pročtete za den, chvílemi působí naivně i trochu nastavovaně, ale duši pohladí. Kontakt s někým, kdo část života věnoval vztahu s životem dřeva. A fotky, které voní.