Všechno zpustošené, všechno spálené

Hrdinové knihy jsou muži-všichni takoví, jací by ve skutečnosti opravdu byli - osamělí, frustrovaní, vzteklí, zneklidňující. Všichni se ze všech sil snaží dosáhnout budoucnosti podle svých představ, což se jim nedaří. Budoucnost je nejistá, stejně jako konce těchto povídek. Žádné jednoduché rozřešení, žádné žili šťastně až do smrti. Jak sám autor o svých postavách říká „Myslím, že mě lákají lidé, kteří poráží sami sebe, lidé, kteří touží po spojení, po bezpečném přístavu, kterého ale nikdy nedosáhnou, nebo, když ho mají, zničí ho... Snažím se zobrazit tápající postavy, které hledají vykoupení, tak, aby to bylo uvěřitelné a ne hloupé.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31480/vsechno-zpustosene-vsechno-spalene-31480.jpg 3.67

Everything ravaged, everything burned (2009)

Vydáno:, Kniha Zlín

lushi
03.11.2016

Velmi příjemné překvapení. Postupně pročítám edici Neewit, doposud jsou o průměrné nebo podprůměrné knihy, které mě příliš nenadchly. Až na tuto. Zajímavé různorodé příběhy mužů různých věkových kategorií vykreslené čtivě a působivě.

Gothard
03.09.2016

Jsou knihy, které byste asi nikdy nepřečetli, pokud by je vám někdo, jehož literárního vkusu si vážíte, nedoporučil - prostě proto, že knih stojících za přečtení je opravdu mnoho a zrovna o tomto autorovi jste nikdy neslyšeli. Přesně tak to bylo se mnou a s touto sbírkou povídek. Je to spíše čtení pro muže: hrdinové vesměs procházejí špatným životním obdobím, nedaří se jim, už dávno ztratili iluze, jsou unavení a otrávení, ale v mezích možností se snaží alespoň zachránit, co se dá, nalézt síly k novému životnímu rozjezdu, prostě udělat něco, aby to zase nebyla jen další prohra. Asi by to bylo celkem deprimující čtení, nebýt toho, že Tower je opravdu dobrý autor, který si i při psaní o vážných tématech dokázal udržel nadhled, a kromě mnoha hodně zajímavých postřehů do povídek vpašoval i velmi specifický humor. Titulní povídka, a dále třeba Útočiště jsou opravdu skvělé, ale kniha je celkově (snad až na jednu povídku) velice vyrovnaná. Děkuji za bezvadný tip své drahé Sabuli, která přečetla snad všechny knihy světa, jen je neměla čas zapsat do databáze.

Autor knihy

Wells Tower