Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261309/bmid_vsechno-uplne-vsechno-FBW-261309.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). (Dotisk 2017 s novou obálkou)... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Jota

Everything, Everything , 2015

lenka608
05.08.2018 5 z 5

Prvně jsem viděla film - z toho důvodu jsem se obávala, že to ovlivní můj dojem z knihy. Nestalo se a za to jsem opravdu ráda, neboť se jedná o skvělou knihu se strhujícím dějem a překvapivým závěrem. 5*

Kočičáci
30.07.2018 4 z 5

Když jsem přečetla prvních pár stránek, tak jsem si říkala, po čem jsem to zase sáhla... další nemocná náctiletá, opět zamilovaná... furt na jedno brdo.
No tak dobře, omlouvám se, předsudky se nevyplácí.
Není to nudné, není to jednoduché a není to jako ostatní knihy. Ba naopak, je to neotřelé, plné hlubokých myšlenek, komplikovaných vztahů a vyvolává to spousty otázek, coby kdyby, nebo JAK JEN MOHLA?
Maddy a Olly - přála bych vám šťastný a spokojený život, plný zdraví a lásky, ať se vám splní všechno, úplně všechno!

IHateHipstersha
22.07.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Úplně mi na začátku nesedla hlavní postava. Ovšem po pár kapitolách byly problémy pryč, jisté části mě dojaly až k slzám a kniha se celkově četla opravdu rychle, jelikož je napsaná velmi jednoduchým stylem. Jedinou mou výhradou ke stylu je, že byl místy skoro až dětinský. Dalším a poměrně velkým negativem byl předvídatelný konec. Kdyby to bylo na mně, dám 3,5 hvězdy. Toť bohužel nejde. Kniha ovšem není tak průměrná, abych jí dala jen tři hvězdy. A navíc má opravdu překrásnou obálku. Takže 4 hvězdy pro Všechno, úplně všechno.

devildeny
09.07.2018 3 z 5

Přečetla jsem na základě shlédnutého filmu, jehož námět o části života ve lži mě zaujal. Sice jsem už za cílovkou, ale občas neuškodí si přečíst o prvních láskách a zavzpomínat si. Byla to taková příjemná jednohubka.

DS1648
06.07.2018 3 z 5

Všechno, úplně všechno... jako první jsem viděla film a konec mě velice zaujal. Musela jsem si tedy objednat knihu (již cca před rokem). Dočetla jsem ji až dnes. Já vím, poměrně ostuda, nato, kolik stránek ta knížka má a jakým stylem je psaná. Bohužel mi něco brání v tom, abych dala víc, jak tři hvězdy. Možná právě styl psaní - kapitoly nejsou vůbec dlouhé a i přesto, že tam jsou filozofické úvahy nad životem, přijde mi to celé až moc dětinské. Zachránil to konec a celé to rozuzlení. Proto tři hvězdy.

Nany_cz
19.06.2018 5 z 5

Čekala jsem nějaký ukrutný doják, ale ten konec mě opravdu dostal a kniha se mi moc líbila! Velmi hezky napsaná, čte se to samo.

EleanorJane
17.06.2018 4 z 5

Na začátku jsem si říkala, jak je možné být alergická na celý svět. Abych si to vyjasnila, musím si to přečíst. A bylo to super. Takový konec jsem vážně nečekala.

Evka3814
12.06.2018 4 z 5

Ze začátku jsem s knihou bojovala,potom se to konečně rozjelo a byla jsem překvapená závěrem.

KateiBookLover
08.06.2018 5 z 5

TOP TOP TOP!!!! Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a strašně se mi líbila. Podle mě byla kniha lepší než film, ten jsem ani nedokoukala. Opravdu doporučuji!!! :)

Kikuška999
18.05.2018 3 z 5

Zajímavá knížka ale i přesto mě tolik nezaujala jako film.

beatadudova
08.05.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a hned poté zatoužila si přečíst i knihu. Tu jsem četla v originále už s filmovou obálkou a nevím, jak to je u českého překladu, ale kniha byla plná roztomilých malůvek a kreseb. Už jsem samozřejmě věděla, jak to vše dopadne, ale některé pasáže se ve filmu ani nevyskytly a ty mě mile překvapily, i když na příběh neměly velký vliv. Knížka se četla dobře a rychle, zvlášť proto, že tam byly ty různé obrázky, emaily, chaty mezi Maddie a Ollym apod. Asi nemám co vytknout, ale hvězdičky dávám jen čtyři - u mě pořád vede série Všem klukům které jsem milovala od Jenny Han a zatím jsem nečetla nic, co by mi více přirostlo k srdci. Navíc pokud někdo čte Malého prince, může si knihu dát do výzvy, protože v této je často zmiňovaná.

mautina7
20.04.2018 5 z 5

Tahle knížka mě dostala. Čekala jsem lovestory, odpočinkovku, trošku si pláknout na konci... a ono je to vlastně všechno, úplně všechno jinak.

Niki
27.03.2018 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, akorát jsem už od začátku tušila jak příběh dopadne. A konec mi přišel strašně uspěchaný, čekala jsem více romantiky.

TamaraKrejčí
11.03.2018 5 z 5

Velice čtivá knížka se zajímavým tématem. Odpočinková...doporučím i do výzvy. V této knížce se vzpomíná pár knížek.

sgjoli
04.03.2018 4 z 5

Celá kniha je vzhledem k cílové skupině čtenářů psaná jednodušším, velmi svižným a čtivým stylem. To ale vůbec není na škodu. A ačkoliv si připadám příliš stará na to, abych tenhle žánr kdovíjak prožívala, nakonec jsem si i já tuhle knihu velmi užila a oblíbila si ji.

Svým způsobem mi kniha chvilkami připomínala knihy Hvězdy nám nepřály (John Green) a Jediná vzpomínka Flory Banksové (Emily Barr), ale i tak se Nicole Yoonové podařilo do knihy vpravit několik prvků, které pro mne udělaly knihu originální a zajímavou.

Způsob, který autorka zvolila při psaní, vás nutí číst dál – jednoduše chcete vědět, kam to dějově povede. Druhá polovina knihy pak nabízí velmi zajímavý obrat a zvláště pak závěr je opravdu nečekaný.

Knihu jsem si moc užila a určitě doporučuji.

niknikita
25.02.2018 4 z 5

Všechno, úplně všechno naplní vaše srdce láskou...dokonce i takovou, která může zabíjet.

Áňa 998
22.02.2018 5 z 5

Originální a dojemný příběh, který si zamiluje snad každý

JessieEx
21.02.2018 4 z 5

Zase jsem se pustila do žánru, který mi není sympatický a zase jsem příjemně překvapená. Tuhle knížku jsem přečetla na jeden zátah a během těch pár hodin čtení se u mě vystřídalo hodně emocí, především jsem si hezky poplakala. Divím se sama sobě ale je to tak. Pořád si stojím za svým názorem že Young Adult literatura není nic pro mě, už jsem z toho vyrostla a témata kdy je hlavní hrdinka nějak nemocná či handicapovaná jsou mi vyloženě nepříjemné...ale jsou tu výjimky, zvláštní je, že mám na tyto výjimky štěstí, takové ty, co mi vyrazí dech a já kvůli nim příště zase sáhnu po něčem podobném i když skepticky a nejprve s ostychem, ale pak tomu beztak zase propadnu a budu se tu opakovat ;-)
P.S. K filmu - vizuálně krásně zpracované, jen s drobnými odlišnostmi od knihy, ale chybí mi tu už ten wow efekt...

Tucaka
19.02.2018 3 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli mám ohodnotit 3mi nebo 4mi hvězdičkami.
Kniha se mi líbila, avšak stále jsem se nedokázala vcítit do pocitů Madeline. Zkrátka nejsem romantička.

michaela3483
11.02.2018 1 z 5

Nelíbilo

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972