Všechno na zahradě

Všechno na zahradě https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149083/mid_vsechno-na-zahrade-MeY-149083.jpg 4 9 3

Tragikomedie o penězích jako svůdném lákadle v životě člověka. Soužití dvou manželů, kteří se musí uskrovňovat, naruší nečekaná nabídka resp. násilné vnucení nečestného, avšak fantasticky placeného zaměstnání pro jednoho znich. Ve světle této skutečnosti otupí se na chvíli morální zásady dvojice natolik, že nejsou schopni včas se proti svůdnému lákadlu postavit, a dochází k tragédii, z níž již není úniku. Podle hry Gilese Coopera napsal Edward Albee.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Orbis

Everything in the Garden , 1967

000nugatovej
15.06.2018 4 z 5

"Prachy, prachy nečekaný, jen po nich sáhneš a už tě mají." Tohle Albeeho drama nebylo až tak absurdní, je to nelichotivá realita i našich životů.

Beltrix
18.07.2016 3 z 5

K dílu jsem přicházela naprosto bez očekávání a byla jsem velmi mile překvapena. Svěží dialogy, skvělá a především nečekaná zápletka. Líbilo se mi to.

Pawlisman
10.12.2014 5 z 5

Skvělá hra s bezvadnými dialogy a několika vrcholy jako bonus navíc. Krátké útlé, na věčně aktuální téma. Vše do sebe sedí a vše je vystavěno tak, jak má. Moc příjemné číst.

americká literatura

Edward Albee
americká, 1928 - 2016
2008  85%Kdo se bojí Virginie Woolfové?
1964  82%Stalo se v ZOO
2004  76%Hra o manželství / Koza aneb Kdo je Sylvie?
1964  91%Hry
1970  82%Všechno na zahradě