Vše pro mandát? - Podvody, korupce a násilí při parlamentních volbách ve střední Evropě v 19. a 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473178/bmid_vse-pro-mandat-podvody-korupce-a-na-qrY-473178.jpg 5 2 2

Kolektivní monografie zkoumá badateli doposud opomíjený fenomén narušování legitimity parlamentních voleb ve střední Evropě od počátků parlamentarismu až po vypuknutí druhé světové války. Za uplatnění interdisciplinárního přístupu jsou v jednotlivých kapitolách představeny různé formy narušování volební integrity, ať už jde o podvody, korupci, nebo projevy volebního násilí. Opomenuta není ani problematika preventivních a represivních opatření přijímaných státy za účelem potírání nelegitimních praktik. Ty totiž ohrožují stabilitu politického systému a jsou v přímém rozporu s podstatou demokratického vládnutí.... celý text

PhDJan
11.02.2023 5 z 5

Půjčil jsem si knížku v knihovně. A je skutečně jedinečná. Zcela mě nadchla rozsáhlá kapitola o korupci od pana Fabiniho. Je obrovskou studnicí poznatků o vztazích mezi mocí a byznysem. Navíc čtivě podaná. Velmi zajímavá je i studie pana Šoltése o volbách v Uhrách. Všem doporučuji.

Tomansjakl
14.12.2022 4 z 5

Originální téma. Výborně zpracované. Klobouk dolů. Ta práce v archivech musela dát zabrat. Knížku jsem si musel půjčit. Už byla vyprodaná. Chystá se další vydání?

politika korupce volby podvody boj o moc

Autoři knihy

Tomáš Zouzal
česká, 1987
Pavel Fabini
česká, 1984

Kniha Vše pro mandát? - Podvody, korupce a násilí při parlamentních volbách ve střední Evropě v 19. a 20. století je v