Všade dobre, na Haiti peklo

nehodnoceno
Všade dobre, na Haiti peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124060/vsade-dobre-na-haiti-peklo-124060.jpg 0 0 0

Kniha zachytáva zážitky a atmosféru piatich rozdielnych ciest známeho novinára a fotografa Ivana Janka s bohatým fotodokumentačným materiálom - Írsko, Austrália, Čína, Maroko a Haiti ...

Helena0405
28.10.2019

Na začiatku je opísaná cesta cez Írsko, ale autor akosi zabudol predstaviť členov výpravy. Takže je tak trochu šok, keď autor prejde od "ja" k "my" a čitateľ nemá potuchy, odkiaľ a prečo sa tam objavili iné osoby. Aj tak ostanú nemenované. Spomína sa "torzo výpravy", autobus. Celá kapitola o Írsku je akási roztrhaná, strapatá. Keby som nebola zvedavá, ako autor cestoval po Austrálii (nebodaj tiež na bicykli?), odložila by som knihu preč. Austrália, keďže som znížila očakávanie, sa dala zvládnuť, dokonca som sa aj poučila, napríklad o tom, že Austrálčan nie je lenivý kvôli nejakej pozoruhodnosti cestovať stovky kilometrov len tak na otočku (z pohľadu ekologicky zmýšľajúceho Európana to vyznieva ako mrhanie pohonnými hmotami). Čína v čase príprav na olympiádu ma už zaujala.
Pravdepodobne niekedy dočítam aj zvyšok, zatiaľ stačilo, nechám ju "dozrieť" v pivnici.

Autorovy knížky

Ivan Janko