Vražedná uspávanka - Vlastnú krv nezaprieš

Vražedná uspávanka - Vlastnú krv nezaprieš https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297128/mid_vrazedna-uspavanka-vlastnu-krv-neza-h7G-297128.jpg 4 31 10

Kedy naposledy ste čítali naozaj dobrý príbeh ako vystrihnutý z mafiánskeho prostredia? Bol to azda Krstný otec a povedali ste si, že toto už nič neprekoná? Tak to sa teda mýlite. Vražedná uspávanka je detektívka, ktorá vás chytí doslova od prvej strany. Nechýbajú v nej prestrelky, vraždy, intrigy, drogy, pomsta, rodinné zväzky, prostitúcia, ani skorumpovaní policajti. Príbeh sa odohráva v Los Angeles, ale dýcha atmosférou Sicílie v čase najväčšieho rozkvetu mafie. Nájomný vrah John Leonardo „Drobec“ Crucci vychádza po deviatich rokoch z väznice San Quentin a plánuje, že bude konečne žiť čestný život a vychutnávať si všetky radosti života. Len ešte musí vybaviť zo dve zo tri nedoriešené zákazky. Jeho syn Leo je vychádzajúca hviezda losangeleskej polície, lenže má trocha úplatný charakter a problémy s gamblerstvom. Autor veľmi osobitým štýlom, ktorému nechýba ani istá ľahkosť a vtip, na pozadí drsného a veľmi akčného príbehu rozoberá aj zložité, nie príliš vrúcne vzťahy medzi otcom a synom.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Deadly Lullaby: A Thriller , 2015

demoniaco
05.09.2023 3 z 5

Poměrně čtivý neurazilo mě to

Jaruš7
24.04.2022 5 z 5

Superčtivo.

Bez výhrad, tak dokonale mi to sedlo, že jeden zapomene na aktuality, což je záslužnost co se sijčas cení.

Citace:"Je to asi tak tejden,domě pustili že San Quentinu. Najednou k okraji chodníku přijíždí můj syn v neoznačený policejní Force Crown Victoria, ze který je cejtit tráva, až mě ten odér praští přes nos. ...
V duchu v něm zase vidím kluka. Kluka, co mě přezíravě ignoruje, když se ho vyptávám na knížku, kterou podle něj nikdy nemůžu pochopit. Nebo ho vidím, jak sedí za skleněnou stěnou kóje pro návštěvy vězňů a zírá na mě jako na hada vystavenýho v zoo.

Drsná škola - v perfektním stylu.
Doporučuji.

NiccaG
11.02.2021 5 z 5

Dobře napsaná gangsterka, jednoduchý příběh, snadno odhadnutelný, přesto mě kniha velmi bavila.

Mike99
25.11.2020 4 z 5

Taková klasická gangsterka, nyní psaná ze dvou stran, otce a syna, kteří stojí na odvrácených stranách barikády. Kriminálník a policajt. Knihy od R. Chandlera resp. Phila Marlowa jsem nečetl, znám pouze filmové zpracování, ale text stylově mi to hodně připomínal. Líbilo se mi to, četlo se to dobře, možná trochu delší, ale zápletka pěkně propletená a v závěru vše dobře do sebe zapadlo. Mám rád ten humor mezi řádky. Konec se jevil jako příprava na další pokračování.

V knize odkaz na jazzové skladby Keitha jacobsona Song for Alannah a Get Up. Obě stojí za poslech.

Marek.Sc
20.04.2020 3 z 5

Naozaj dobre napísaná mafiánska story. Napísaná až s nadhľadom a vtipom, aj keď je v ňom sem tam použitý vulgárny slovník. Napätie až do konca, pričom je všetko podané s vtipom napriek tomu, že sa so zväčšujúcim počtom prečítaných stránok kopia mŕtvoly gaunerov a aj nevinných obetí. A ako dopadne hlavný hrdina policajt (alebo mafián) Leo alias Kručo? Rozuzlenie na posledných stranách.....

trudoš
04.05.2019 3 z 5

V základě to není špatné, ale k dokonalosti kus cesty chybí. Jít o dvousetstránkový thriller, jsem nadšen. Jenže dvojnásobný rozsah má za následek, že zbytečně dlouho trvá, než se zápletka někam hne. Všechna ta vata kolem navíc tempo vyprávění pouze podkopává. A když mluvím o vatě, mám na mysli suchopárné popisy exteriérů a průhledný charakterový vývoj ústředních protagonistů. Nehledě na drobnost, že mi žádná z postav k srdci nepřirostla. Takový šedý průměr, u něhož příliš nefungují emoce, které by čtenáře spoutaly s jejich životní odyseou. Co naopak oceňuji, je způsob, jakým se Robert McClure vyhnul očekávanému vývoji zápletky. Cíl je sice poměrně zřejmý, ale ta cesta k němu příjemně překvapila, přestože drobným logickým lapsům se autor úplně nevyhnul. Naneštěstí pro každého, kdo četl cokoliv od Jamese Ellroye, je Smrtící ukolébavka pořád jen slabým odvarem toho, jak má vypadat skutečně dospělá gangsterka.
Na co se ovšem těším, je povídka Můj syn, která stála za zrodem tohoto románu.

SilvieSisinka
06.03.2018 4 z 5

Moje první Gangsterka a super ;-)

north74
29.05.2017 5 z 5

Dobře čitelná gangsterka. Příběh i zápletka sice prokouknutelná, ale možná o to líp, fakt se to dobře četlo.

jan6775
24.01.2017 5 z 5

správná gangsterka s dobrým příběhem.

JanaJane
01.08.2016 5 z 5

Super kniha, strhující děj, neustále se něco děje. Kdo má rád příběhy mafiánů, určitě nebude zklamaný.

mafie gangsteři Los Angeles

Autorovy knížky