Vražedná medicína

Vražedná medicína https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181218/bmid_vrazedna-medicina-psA-181218.jpg 4 14 2

Nacističtí lékaři pohánění rasistickou ideologií používali nemoci jako formu biologického boje proti Židům, Slovanům a Romům. V knize je zdůrazněna důležitost kontroly odpovědnosti zdravotníků, výzkumných pracovníků a farmaceutických společností, aby se nemoci nemohly znovu stát biologickými zbraněmi použitelnými ve válce.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Naše vojsko

Murderous Medicine , 2005

hu_87
02.03.2021 5 z 5

Čtení bylo, jak se říká, lehké jako vzduch. Úžasný náhled na historii a na to, jak to chodilo (nejen) v koncentračních táborech. Primem je, jak vidíte, podle názvu medicína - tj. jak se "léčilo", co se v té učili doktoři krom doktořiny a jaké nemoci se esesáci nejvíc báli (teda dokud zasáhla někoho z nich). Z čeho všeho byli Židé obviňováni a prohlídka některých propagačních plakátů, které špinily Židy... Samozřejmostí jsou také některé fotky pro lepší představu. Nelituji, že jsem knihu četla.

jindriskamalovc
27.05.2017 5 z 5

Možná jsem měla čekat, že mě obsahem kniha vyděsí. Netušila jsem ani na chvíli, že bolest a utrpení těchto lidí se mohlo stát pro lidstvo nakonec osudným. Čekala bych, že takovou knihu napíše muž, autorka je prostě skvělá.

pokusy na lidech Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945 tyfus lékaři

Autorovy knížky