Ještě vražednější matematika

Ještě vražednější matematika https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101250/desiva-veda-jeste-vrazednejsi-matematika-101250.jpg 4 19 3

Příručka, která zábavnou formou seznamuje čtenáře se světem matematiky. Pro starší děti. Knížka hravou a neotřelou formou vrhne čtenáře do světa matematiky. Poskytne inspiraci jak využít k zábavě i k přemýšlení hrací kostky domina (nejen klasické, ale i vytvořená tetromina a pentomina), poradí návod pro výpočet obsahu, rychlosti, objemu. Čtenář se také seznámí s Ďábelským profesorem a panem Pythagorasem, naučí se trik s zrcadlovými čísly nebo dostane lekci z geometrie. Myslíte si, že jednostranný papír je nemožná věc? Kniha vás vyvede z omylu. A konečně příběh o Jimmovi a jeho gangu vám ukáže, jak katastrofálně nebezpečná může matematika být.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Matematika a logika
Vydáno: , Egmont (ČR)

More Murderous Maths , 1998

ZelenýAnton
30.09.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha o matematice. Doporučuji

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Honza960
06.11.2018 3 z 5

Tuto knížku právě čtu. Strašně se mi líbí, protože je vražedná tím, že v této knížce je matika.
Překvapila mě tím, že na začátku jsem si myslel to, že bude špatná, ale po třiceti stránkách se mě začala líbit. Tuto knížku stojí za to číst, protože je zábavná.

Kniha Ještě vražednější matematika je v