Ještě vražednější matematika

Příručka, která zábavnou formou seznamuje čtenáře se světem matematiky. Pro starší děti. Knížka hravou a neotřelou formou vrhne čtenáře do světa matematiky. Poskytne inspiraci jak využít k zábavě i k přemýšlení hrací kostky domina (nejen klasické, ale i vytvořená tetromina a pentomina), poradí návod pro výpočet obsahu, rychlosti, objemu. Čtenář se také seznámí s Ďábelským profesorem a panem Pythagorasem, naučí se trik s zrcadlovými čísly nebo dostane lekci z geometrie. Myslíte si, že jednostranný papír je nemožná věc? Kniha vás vyvede z omylu. A konečně příběh o Jimmovi a jeho gangu vám ukáže, jak katastrofálně nebezpečná může matematika být. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101250/desiva-veda-jeste-vrazednejsi-matematika-101250.jpg 3.714
Literatura světová, Pro děti a mládež, Matematika a logika
Vydáno, Egmont (ČR)

More murderous maths

Kniha Ještě vražednější matematika

Honza960
06.11.2018

Tuto knížku právě čtu. Strašně se mi líbí, protože je vražedná tím, že v této knížce je matika.
Překvapila mě tím, že na začátku jsem si myslel to, že bude špatná, ale po třiceti stránkách se mě začala líbit. Tuto knížku stojí za to číst, protože je zábavná.

Kjartan Poskitt
britská, 1956

všech 21 knih autora

Kniha Ještě vražednější matematika je v