Záhada panství Mogdon

Záhada panství Mogdon https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460174/bmid_zahada-panstvi-mogdon-MDq-460174.jpg 4 79 30

Vraždy v Cherringhamu série

Majitel panství Mogdon umírá v plamenech za velmi podezřelých okolností. Sarah s bývalým policistou Jackem nevěří, že by šlo o pouhou nehodu a že oheň vzplál sám od sebe. V přilehlé ospalé vesnici totiž žijí tři potomci mrtvého muže, kteří pravděpodobně zdědí po otci obrovské jmění. Co když mu ale někdo z nich na onen svět dopomohl?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Mystery at the Manor , 2014

ctenarkaEva
13.06.2022 4 z 5

Detektivní jednohubka, přečteno za chvilku. Jiné díly z této série se mi líbily o něco víc, tady mi připadalo málo vyšetřování. Ale tím, jak je příběh krátký, tak na podrobné vyšetřování ani není čas.

pip11
08.11.2021 5 z 5

Pěkná obálka a hezky čtivý příběh. Příjemně mě překvapilo a pobavilo čtení poslední vůle, to bylo v závěru povedené rozuzlení.

zdendula31
18.08.2021 5 z 5

Pěkné čtení,žádné složitosti,bezva atmosféra.

alnahu
17.08.2021 3 z 5

Příběh s detektivní zápletkou že starého panství jehož majitel zemře při požáru za velmi podezřelých okolností. Kniha do které jsem se že začátku nemohla začíst-trošku mě vadil styl psaní.

Katania
02.06.2021 4 z 5

Lehké, krátké, oddechové čtení. Já jsem spokojena.

sadlo
23.05.2021

Lehoučké, nenáročné dovolenkové čtení. Také lehké do kabelky na ukrácení dlouhé chvíle při cestování.

akinomV
07.05.2021 3 z 5

Musím přiznat, že předchozí díl byl mnohem zajímavější. Bylo tu málo prostoru pro hlavní hrdiny a celkově zápletka nic moc. Všechno proběhlo rychle, bez problémů, jen se tak proplulo příběhem a najednou byl konec. Přirovnala bych to vyprávění příběhu mezi kamarádkami u kávy. Ale jak už tu bylo zmíněno, obálky má tato série nádherné!

Knihomolka97
22.04.2021 2 z 5

Tak bohužel tohle bylo zklamání. Ani se nechci moc rozepisovat. Opět to byl takový jednoduchý, odpočinkový, detektivní příběh, ale přišlo mi, že se vlastně nic nedělo. Jak se mi v prvním díle vyšetřování Sarah a Jacka líbilo, tak tady mě nebavilo. Za pár dní si vůbec nevzpomenu, o čem to bylo. Jedině snad na ten konec, který mě dost potěšil - co se týče dědictví. ;) A chválím obálku, která se mi moc líbí. :)
2,5⭐/5⭐

Medvědářka
13.04.2021 5 z 5

Tahle série je tak krásně prostá a zároveň velmi čtivá a vše to dává smysl.
Další příběh se Sarah a Jackem nás zavede na panství Mogdon. Zde při požáru zemřel starý pán. Na tom by nebylo asi nic moc divného, kdyby se jeho tělo nenašlo v místech, kde to nikdo nečekal.
Dědicové se už třesou na zděděný majetek a tak jsou nakonec překvapeni, kam to celé dospěje. Sarah s Jackem totiž přijdou na věci, které ukazují, že možná ani nešlo o náhodný požár, ale že byl založen úmyslně. Jenže je to opravdu tak, že někdo z rodiny si zahrál na pyromana a nechal tak bez pomoci starého sotva pohyblivého člověka? A proč byl stařík na místě, kam nikdo nesměl a nesnažil se vyjít z hořící budovi?
Za mě si to drží standart z prvního dílu a díky tomu jsem si knihu užila do polsední řádky. Příběh nás napínal, proč starý pán jednal tak, jak jednal a jeho tajemství se nám odhalí v celé své kráse až na samém konci knihy.
Celé je to jednoduché a přitom geniální a když se člověk ohlíží zpětně, tak i dobře srozumitelné a uvěřitelné, že se to tak opravdu mohlo být.

pavla67
30.03.2021 4 z 5

Takove jednoduche a oddychove cteni.Konec me trochu prekvapil

detektivní a krimi romány anglický venkov krimi

Autoři knihy

Neil Richards