Vražda v předstihu

Vražda v předstihu

Poslední nadějí krachujícího okresního týdeníku je chystaná senzační reportáž redaktora Kalouse o nekalostech při privatizaci kulturního střediska, ve kterých mají být zapleteni vlivní podnikatelé i politici. Těsně před zveřejněním je však ukradena ze starého sejfu disketa s jedinou kopií chystané reportáže. K vloupání se sice veřejně přizná starý kasař Karas, nikdo mu ale nevěří. Když se však vzápětí záhadně ztratí, je případem pověřen kapitán Borecký, který se svými spolupracovníky postupně objasňuje situaci v redakci, kde už tak složité osobní vztahy komplikují zvláštnosti novinářské profese i napjatá finanční situace. Poté co je objevena mrtvola redaktora Kalouse, nabírají události rychlý spád. Na první pohled jasná spojitost mezi vraždou a vloupáním do redakce dostává trhliny, objevují se další možné motivy a souvislosti, navíc nikdo z podezřelých nemá pevné alibi. Pak dochází k dalšímu vražednému útoku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29412/vrazda-v-predstihu-29412.jpg 2.77
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

dagmar5477

Číst se to dalo, ale bylo to dosti rozvleklé a vypravovat někomu děj, bych teda opravdu nedokázala.

Marla
09.11.2017

Děsně nudné, dočetla jsem včera a dnes už nevím, o čem to bylo.

marlowe
17.08.2014

Další z nekonečné řady šedivých, nevýrazných, odnikud nikam se potácejících současných českých detektivek.

A pořád to samé, monotónní klapity-klap, jako nikdy nekončící refrén mlýnku na potoce: Matné, zaměnitelné postavy, nepravděpodobný příběh, prkenné dialogy ve stylu "proboha, takhle přece nikdo nemluví", literární styl na úrovni školních slohových prací, vyšetřovací postupy kriminalistů zcela se míjející s realitou, zápletky na hranici (a mnohdy i za hranicí) uvěřitelnosti, akční scény ve stylu socialistických kriminálek, točených "na první dobrou".

Nuže tedy: Jedna hvězdička za relativně věrohodné zobrazení novinářské práce, druhá za to, že celá story, přes veškeré uvedené výhrady, jakžtakž drží alespoň NĚJAKÝ tvar.

Keddie
09.04.2014

Příjemná detektivka, která se dobře čte. Má celkem obstojnou zápletku, slušný spád. Líbila se mi.

Václav Bešťák

Václav Bešťák