Vrána: Soumrak bohů

Píše se rok 1945. Koncentrační tábory jsou plné nevýslovných hrůz. I přesto smrt jediného muže dokáže ovlivnit osud vězňů v jednom z nich. Vrána opět přilétá a provází dalšího muže na jeho cestě za krvavou pomstou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176595/big_vrana-soumrak-bohu-Spt-176595.jpg 3.471

Vrána 2.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum

The Crow: Skinning the Wolves, 2010

Kniha Vrána: Soumrak bohů

lordchaos

Že to je moc přímočaré? Jednoduché? No a?! Tady to sedí jak... můj klobouk. Výborná kresba, hutná atmosféra. Zima, sníh, pomsta a smrt. I vyvolená rasa musí někdy zaplatit nejvyšší cenu.

Skeeve
28.09.2020odpad!

Plochý, nezáživný a nudný příběh, který jen těží ze slavného jména. Tam, kde byl v původním díle příběh, hloubka, emoce... to vše se zde obrací v naprostý brak, povrchní, plytký, prázdný, v jednoduchý masakr a vyobrazení explicitního násilí v kulisách koncentračního tábora. Byť v barevném komiksu v naprosto černobílé zpracování - ti zlí a ti dobří. Žádné pozastavení, jen akce a spád, krev, maso a oheň - a tak se příběh stává jen ukázkou kreseb, které ani tak sami o sobě nijak zvlášť nezaujaly. Daleko větší požitek z příběhu, ve kterém budeme hledat snad i nějakou hloubku a smysl, lze najít v PC hře "Castle Wolfenstein" z roku 1981, ačkoliv musíme dát plus tomuto komiksu za lepší grafické zpracování oproti zmíněné hře.

trudoš
13.03.2020

Po výtvarné stránce nemám co vytknout, Jim Terry dodal příběhu tu správně syrovou atmosféru vyhlazovacího tábora na konci 2. světové války. Ale příběh? Víme, že Vrána je nesmrtelná, nesmiřitelná a neústupná, pročež kterýkoliv z hříšníků, které má na seznamu, může akorát tipovat, komu z nich zazvoní hrana jako prvnímu. Avšak přestože podobně přímočará řezničina funguje skvěle u Punishera, v případě odkazu Jamese O'Barra mi přijde, že se tvůrci podprahově snaží o umění, které ale v důsledku žádným kumštem není. Vyprávění tak opět nemá čím překvapit, neberu-li v potaz krkolomné pokusy o poezii. Já nechci vypadat jako škarohlíd, protože Soumrak bohů je jinak fajn kraťas, plný mrtvých zlých nácků, ovšem nějaká zápletka by neuškodila. On totiž opakovaný vtip není zábavný. V případě Vrány mám zatím pocit, že i když se motiv přenese do jiného prostředí, koncepce zůstává stále stejná. Což je jen škoda. Možná by pomohlo ubrat na intelektuální „nadstavbě“ a dát tomu pro jednou skutečný scénář.

vencamf
29.11.2019

Přímočaré a primitivní, ale skvěle jsem se bavil. Do toho moc pěkná kresba. Příjemná půlhodinová jednohubka!

Ďumbierka
22.06.2019

Super! Môj prvý komiks od autora/ autorov a páčil sa mi. Tie kresby sú úžasné a zaujala ma téma 2. svetovej vojny. Fajn vyvražďovačka. Taká jednohubka, ktorá má podľa mňa skrýva aj fajn príbeh, na pomer počet bubliniek a strán :) . Pre citlivé povahy je to dosť krvavé a brutálne. Ja som spokojná. Neviem to síce posúdiť ako odborník, komiksov som prečítala veľmi málo, no je to môj osobný názor :) a mne sa páčil.

Spoiler.
Odporúčam si prečítať ak ste psíčkari.
Mám akurát jednu výhradu a to ako psíčkar, smrť vlčiakov na začiatku.
Ja proste nemám rada násilie na zvieratách, pritom áno, o násilí na ľuďoch čítam bežne. Ja viem je to divné.
No každopádne našťastie to bola len jedna strana, a teda tá smrť psíkov ma mrzela. Prišlo mi aspoň sympatické, že v tomto prípade hlavná postava ľutovala ich osud a obvinila vojakov z toho čo im urobili, bežne ich nechali vyhladovieť a učili ich útočiť na ľudí... atď. však vieme o týchto praktikách asi všetci. Tak len toľko.

Cryptkeeper
24.11.2018

Jednoduché,přímočaré,krvavé. Jako jednohubka ideální,no velkou hloubku v tom nehledejte :)

hellena1523
22.10.2017

V tomto případě jsem tak nadšená nebyla. Grafické zpracování hezké, ale Mrtvá doba mě nadchla daleko víc. Hlavní motiv je jasný, ale příběh, v němž je ukotven, ten byl pro mne tentokrát poněkud slabší.

Shimargh
31.08.2016

Prachsprostá vyvražďovačka přiživující se na kultovní vráně defacto jen názvem, naprosto nulový scénář to celé zabil, nuda a šeď...