Hloupý žert a jiné příběhy

Čtvrtý výběr z Goreyovy rozsáhlé a rozmanité tvorby je opět pečlivě sestaven tak, aby bylo zastoupeno co nejvíce jejích forem: nezbytná goreyovská abeceda, bezeslovný komiks, veršovaný morytát, kafkovské nevysvětlitelno i prozaický mikropříběh se šťastným koncem. Autorova záliba v morbidních situacích a nejrůznějších deviacích v dnešní době sice možná ztratila svou provokativnost, o to víc však okouzlí detailní zpracování, rafinovanost a skutečně jemná ironie. Pětice půvabných dílek, v nichž text ilustruje ilustrace a ne naopak, opět potěší milovníky dekadence, estéty a obdivovatele delikátních výtvorů. A jistě na háček svého surrealistického vtipu chytí i vás…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268241/hloupy-zert-a-jine-pribehy-xRz-268241.jpg 4.333

Volné sebrané dílo Edwarda Goreye 4.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Dokořán

The Prune People, The Fatal Lozenge, The Sopping Thursday, The Loathsome Couple, The Stupid Joke

Kniha Hloupý žert a jiné příběhy

changaj
09.03.2020

Nechutný pár už byl dost "za ryskou" ale jinak poetické, absurdní, trochu kombinace Josefa Váchala a Monty Pythonů... Nádherné ilustrace.

Kapis
11.08.2017

Tak nevím, jestli jsem neměl tu správnou náladu nebo jsem byl hormonálně disbalancovaný, ale poprvé jsem z Goreyho byl zklamaný. Ono to nijak nevybočuje z toho, co dobře u toho autora známe, ale nějak mě to zkrátka nebylo schopno chytnout pořádně za kule.

memphisz
21.05.2016

Opět výborná sbírka páně Goreyho. Švestkouni, Nechutný pár, Osudový kosočtverec, Čtvrteční liják a Hloupý žert.

patras522
30.10.2015

Asi nejlepší ze všech dosud vyšlých sborníků Goreyho. Nechutný pár se kvalifikuje na jednu z nejzvrácenějších Goreyho prací, ale Čtvrteční liják svou absurditou mile pobaví. :-)

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova