Volali jste záchranku?

Volali jste záchranku? https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286374/mid_volali-jste-zachranku-UAc-286374.jpg 5 30 6

Víc než sto veselých, smutných až mrazivě tragických ale především skutečných příběhů ze života, zaznamenaných lehkým perem záchranářského „guru“ MUDr. Viliama Dobiáše. Mimořádnou přidanou hodnotou knihy jsou rady a doporučení formulované na konci každé kapitoly jako osvětové dodatky, ve kterých autor pro blaho čtenáře zúročuje 37 roků své lékařské praxe. Kniha bude bezpochyby aspirovat na „povinou“ literaturu pro věkovou kategorii od 25 let a výš.... celý text

lindajka
26.05.2018 5 z 5

Výborná kniha, niektoré príbehy vtipné, iné smutné, na zamyslenie. V každom prípade poučné, vrelo odporúčam.

MildeZ
04.03.2017 5 z 5

Vtipné a smutné zároveň...o vážných tématech vážně i nevážně! Kniha donutí k zamyšlení a v mnohém může člověku otevřít oči a změnit jeho pohled na věc. Dostal jsem ke knize náhodou a jsem za tu náhodu moc rád :-)

Marčullkas
01.02.2017 4 z 5

Doporučuji!
Knížka by měla být rozhodně povinnou četbou všech potencionálních pacientů záchranné služby.

Vicusss
23.10.2016 5 z 5

Výborná knižka plná zaujímavých (veselých no žiaľ aj smutných) skutočných príbehov z dlhoročnej záchranárskej praxe pána Dobiáša, prezidenta SČK. K jednotlivým typom príbehov sú pripísané vysvetlenia, poučenia či užitočné rady pre prípad, že by sme sa ocitli v podobnej situácii. Veľmi dobre sa čítala, mňa síce zaujala ako dobrovoľníčku ČK, možno by som o nej inak ani nevedela, ale určite je vhodná pre každého. Teda nielen vhodná ale aj zaujímavá. A myslím, že by mohla donútiť čitateľov sa zamyslieť nad dôležitosťou ovládania prvej pomoci.

Scathia
10.05.2016 3 z 5

No... nemám z téhle knížky ani pozitivní ani negativní pocity. Odcházím s pár zajímavými informacemi z oblasti první pomoci. Autor hezky píše, ale moc mě to nechytlo.

lusila
10.04.2014 4 z 5

Vtipné a poučné zároveň. Príbehy z praxe záchranára zaujali, na konci každého malý komentár ohľadom príznakov choroby, čo robiť, kedy volať záchranku a kedy to nie je potrebné. Zaujal ma aj projekt Krajina záchrancov a bezplatný e-learningový kurz základnej prvej pomoci.