Vojáček Hubáček a jeho pouť do mohamedánského nebe

Vojáček Hubáček a jeho pouť do mohamedánského nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246410/vojacek-hubacek-a-jeho-pout-do-moha-246410.jpg 2 3 3

Pohádkový příběh vojáčka Hubáčka, českého člověka , který se ocitne v ráji, ale umírá touhou pom své vzdálené a malinké vlasti. Ráj je to mohamedánský, kde se octnul po působení v Makedonii, kde byl nasazen jako vojín v 1. světové válce. Nakonec se mu jeho touha vyplní a vrací se domů do své rodné vesnice a k milované Márince.... celý text

iceVS
05.05.2019 3 z 5

Tahle kniha ovlivnila můj život hodně, tak jako nikoho jiného asi... Já si jednoho vojáčka Hubáčka vzala :-)

honajz
27.03.2016 2 z 5

Začátek je kouzelně poetický - o Hubáčkově hvězdě v oušku babiččina hrnku. Dokud se drží českých reálií, je příběh zajímavý, ale jak se dostane na machometánskou půdu, přijde mi, jako by jej autor psal po vykouření dýmky opia, spíše jako taková halucinogenní záležitost. Působí to těžce exoticky, ale děj je buď zmatený, nebo celkově nevyvážený, případně žádný a jedná se jen o sled narkotických obrazů.

honajz
27.03.2016 2 z 5