Vodáci z olivové zátoky

Skupina vodních skautů putuje do Chorvatska (Jugoslávie) k moři a zažívá tam různá dobrodružství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298001/vodaci-z-olivove-zatoky-OJT-298001.jpg 11
Pro děti a mládež
Vydáno:, E.V. Marek

Turlogh
26.11.2017

Tato kniha pro mě představovala spíše zklamání. Je to jakási směsice námětů, z něhož pouze jeden je vyprávění o vodních skautech z Československa u Jadranu a to nepříliš čtivé. Do tohoto je vloženo na různých místech povídání, které bych označil jako rádoby cestopisné popisy plavby podél jugoslávského pobřeží po druhé světové válce, dále dějem knihy prolíná občasné popisování výzkumu čmeláčího hnízda či života vosy kutilky a toto vše je hlavně na začátku a konci knihy doplňováno příběhy malých dětí z Brna (nedávalo to celkem souvislost s vodními skauty), kteréžto příběhy vyznívají docela dětinsky a nemají s dobrodružnou literaturou zhola nic společného. Zařadil bych tak ke čtení pro děti do pěti let. Vzhledem k výše uvedenému si myslím, že dnes by tato kniha asi jen těžce hledala čtenáře. (Sám jsem ji dočetl jen silou vůle.) Díky několika kresbám velikého Zdeňka Buriana dávám jednu hvězdu.

Adolf Veselý

Adolf Veselý