Vodáci z olivové zátoky

Vodáci z olivové zátoky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298001/bmid_vodaci-z-olivove-zatoky-OJT-298001.jpg 1 1 1

Skupina vodních skautů putuje do Chorvatska (Jugoslávie) k moři a zažívá tam různá dobrodružství.

Turlogh
26.11.2017 1 z 5

Tato kniha pro mě představovala spíše zklamání. Je to jakási směsice námětů, z něhož pouze jeden je vyprávění o vodních skautech z Československa u Jadranu a to nepříliš čtivé. Do tohoto je vloženo na různých místech povídání, které bych označil jako rádoby cestopisné popisy plavby podél jugoslávského pobřeží po druhé světové válce, dále dějem knihy prolíná občasné popisování výzkumu čmeláčího hnízda či života vosy kutilky a toto vše je hlavně na začátku a konci knihy doplňováno příběhy malých dětí z Brna (nedávalo to celkem souvislost s vodními skauty), kteréžto příběhy vyznívají docela dětinsky a nemají s dobrodružnou literaturou zhola nic společného. Zařadil bych tak ke čtení pro děti do pěti let. Vzhledem k výše uvedenému si myslím, že dnes by tato kniha asi jen těžce hledala čtenáře. (Sám jsem ji dočetl jen silou vůle.) Díky několika kresbám velikého Zdeňka Buriana dávám jednu hvězdu.

Adolf Veselý
česká, 1886 - 1961
1947  60%Tábor na Sázavě
1941  50%Pravěká osada
1949  20%Vodáci z olivové zátoky
1944  0%Dobrodružný kruh
1931  0%Letní plenér na Valašsku

Kniha Vodáci z olivové zátoky je v