Vnitřní dráha

Vnitřní dráha https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4989/vnitrni-draha-ZSM-4989.jpg 4 11 2

V době, kdy nad celou zemí září ohňostroje, vrah ohněm likviduje stopy dvojnásobného zločinu. Po delší době ho bude vyšetřovat mladá inspektorka Jane, zvídavá a trpělivá. To už se bývalý rovinový šampion Jamie Hutchison vrátil z vězení. Soudem uložený trest odpykal, ale nemůže si odpustit, že zmařil lidský život, když řídil opilý a zdrogovaný. Na podrobnosti tragédie si však nevzpomíná, po zranění ztratil paměť. Zato rodina mrtvého chlapce nezapomíná, její nenávist k Jamiemu slibuje smířit až jeho smrt. Nebude obtížné ho zabít, Jamie se vrátil na dráhu, učí se jezdit překážkové dostihy, okouší porážku i vítězství. A utrpí těžký pád, po kterém jako by se mu začínala vracet paměť. Tak se svěřuje přátelům - jenomže kdo je tu přítel? Jamie se mimoděk vystavil dalšími smrtelnému nebezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Inside Track , 2002

kokrokr
26.06.2023 3 z 5

Vnitřní dráhu považuji za docela nudný příběh, zajímavý je snad jen námět. Celé to bylo trochu kostrbaté a utahané. Už jsem četl od Francomeho lepší příběhy. Pokud bych srovnal knihy Francise a Francomeho, tak Francis je mistr a Francome dobrý učeň.

DzordanoChruno
24.04.2023 5 z 5

Výborná kniha, a to hovorím s tým, že prostredie Anglicka a kone zvlášť ma ničím nepriťahujú. Detektívkou by som to nenazval, všetko je dopredu jasné, ak nie priamo povedané. Ale vzťahy a tá zvláštna atmosféra sú popísané vnímavo a citlovo, priam ženským štýlom. Za mňa plný počet a Dick Francis sa môže schovať.

John Francome
anglická, 1952