Vlk. Strážca lesa

Vlk. Strážca lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495046/vlk-strazca-lesaUtsRmY-6DN-.jpg 4 2 1

Tisícročia ľudia hľadeli na vlky s obdivom i so strachom, mnohí ich považovali za stelesnenie mocných duchov, totemové zvieratá. Hoci sú populárnym symbolom nedotknutej prírody a súčasťou folklóru mnohých národov, hlavnými postavami mýtov, legiend a rozprávok, niekedy je pohľad na neskreslený a sú považované za nebezpečný druh. Kniha je plná úchvatných fotografií a opisov, ktoré odhaľujú skutočný charakter a krásu týchto zvierat, ich prostredie, vzájomnú komunikáciu a spôsob života. Dozviete sa, že vlky sú prispôsobivé, intuitívne a vôbec nie jednoduché stvorenia. Pri listovaní a čítaní tohto pozoruhodného obrazového sprievodcu sa neubránite obdivu k týmto úžasným zvieratám a možno ich začnete vnímať inak, než bolo zvykom. Poslednú kapitolu Spolužitie s vlkmi na Slovensku a ich ochrana napísal Ing. Juraj Lukáč, náčelník Lesoochranárskeho zoskupenia VLK.... celý text

Příroda, zvířata
Vydáno: , Príroda

Wolves: Spirit of the Wild

Recidivista
03.05.2022 4 z 5

Veľký formát ponúka krásne fotografie vlkov doplnené o stručné informácie z ich života. Kniha je delená do logických kapitol, texty sú však veľmi stručné, vhodné tak na zoznámenie sa s problematikou. Obrazová stránka teda výrazne dominuje nad textovou, a to čo do rozsahu aj kvality.

Čitateľa nadchne už aj zbežné prelistovanie knihy, čiže celkový dojem je určite pozitívny, avšak chýbala mi tu nejaká pridaná hodnota samotného autora, cítiť, že je to profesor na univerzite a nie environmentalista z terénu. Jedná sa totiž o kompiláciu cudzích fotografií z Getty images a Shutterstock a po texty sa tiež nechodilo ďaleko od wikipedie.

8/10

Autorovy knížky