Vlčie svorky

Vlčie svorky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174368/bmid_vlcie-svorky-1Bl-174368.jpg 4 4 1

Táto kniha podáva históriu vzniku a vývoja ponorkového loďstva tretej ríše a opisuje bojové operácie a ponorkové základne. Dozviete sa, ako bojovali námorníci na ponorkách, ako žili na mori počas bojových výprav aj ako ich vítali na súši. Mnohí zahynuli už na prvej výprave, niekomu sa pošťastil úspešný návrat z niekoľkých výprav... len málo sa ich dožilo konca vojny. Odvážne nájazdy nemeckých ponoriek doteraz inšpirujú autorov kníh a filmov.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , Ikar (SK)

Voľčij staj , 2013

Algren
12.01.2017 3 z 5

Bohužiaľ. Kniha sa síce číta ľahko ale nemám z nej skoro žiadny dojem. Zdá sa, že autor píše o všetkých udalostiach v ponorkovej flotily počas vojny a žiadna nie je opísaná podrobnejšie. Čiže píše o všetkom a pri tom o ničom.
Navyše kniha nie je písaná chronologicky (okrem úvodných kapitol), skáče sa od jedného roku k druhému, od jednej udalosti k ďalšej.

K obsahu:
"Dozviete sa ako bojovali námorníci" - väčšina pasáží je písaná asi takou formou, že kam ponorka išla, akú tonáž potopila, kto bol kapitán a či sa vrátila.

"... ako žili na mori počas bojových výprav" - to je opísané v jednej kapitole skladajúcej sa asi z troch strán, kde sa dozviete, že bolo málo miesta, potraviny sa skladovali, kde sa dali a bol tam smrad.

"... aj ako ich vítali na súši" - vítanie bolo spomenuté asi iba u jedného kapitána na jednej strane.

Nedozvedel som sa nič o tom ako prebiehala príprava pred útokom, počas útoku, čo sa odohrávalo v ponorke a ako fungovali vlčie svorky (v knihe napísané, že sa zvolali k útoku). O živote na ponorke je písané horšie ako povrchne.

ponorky ponorková válka

Autorovy knížky