Vladivostop - Zápisky z cesty na Dálný východ

Vladivostop - Zápisky z cesty na Dálný východ https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47631/bmid_vladivostop-zapisky-z-cesty-na-daln-6432886c6b7ba.jpg 4 11 2

Cestopis je sbírkou postřehů z tříměsíčního putování autostopem z Třebíče do Vladivostoku. V létě roku 2009 se vypravila s batohem na zádech na vlastní pěst na Dálný východ. V zápiscích z cesty zachycuje své dojmy ze setkání s lidmi, kteří žijí s pocitem, že nebe je vysoko a car daleko. Je z nich patrné, jak je Rusko veliké a jak je jiné oproti tomu, co slýcháváme ve zprávách.... celý text

katy238
08.12.2019 3 z 5

Zápisky z jednoho stopování, které mělo šanci stát se sondou do života Rusů i jiných národů, které se střetávají na hranicích... Jenže tu šanci nevyužilo. Zápisky jsou skutečně "jen" zápisky a pouze s povrchní znalostí Ruska a kultury vzdálenějších míst nemá čtenář mnohému šanci porozumět. Popisy nesmírně strohé a pro plné pochopení textu je nutné sedět v jedné ruce s knihou a v druhé s otevřeným internetovým vyhledávačem pro dohledávání souvislostí, které v knize nejsou uvedeny. A bohužel také s překladačem, protože polovina ruských slov a všechny ruské věty nejsou přeloženy. Je mnoho knih, kde si čtenář řekne, že hubenější o 100 stran a bylo by to lepší. Vladivostop by potřeboval dalších 100 stran navíc a byl by příjemnějším čtením. Fotografie z cest jsou však nádherné, bohužel v drtivé většině v textu nejsou popsána zobrazená místa, což knize ubírá další potenciál. Škoda.

bob0985
08.12.2018 4 z 5

Příjemný cestopis s mnoha fotkami, které východní Rusko velmi vystihují. Příjemně jsem se čtením pobavil :-)

cestopisné příběhy Rusko Sibiř

2010  83%Vladivostop - Zápisky z cesty na Dálný východ