Vládce hlubin

Vládce hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72889/vladce-hlubin-72889.jpg 3 7 3

Vědeckofantastický román. V Marseilli ztroskotá loď Dakar a její zkázu vyšetřuje v malé ponorce skupina lidí pod vedením Františka Aubryho. Jsou při tom záhadně uneseni a stráví mnoho týdnů v neznámé ponorce, která je vysadí na Ostrově práce. Na tomto ostrově existuje tajný stát, řízený Zinki-Joholem, jinak námořním lupičem. Zajatci musí pracovat v tamních supermoderních podnicích. Ostrovní stát jinak vypadá jako Utopie, všude spousta bohatství. Únik takřka nemožný. Aubry se seznámí s vladařovou dcerou, kterou učí francouzsky. Zalíbí se také vládci, který jej chce udělat svým společníkem při dobývání světa. Jako záruku mu chce dát ruku dcery. Aubry naoko přijme, aby pak s přáteli kuriózním způsobem unikl (vzduchem).... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Le Maître de l'Abîme , 1905

RoBertino27
23.12.2021 3 z 5

Měl jsem k dispozici pouze verzi vydávanou v druhdy velice oblíbené edici Karavana, takže nevím, zda je Vládce hlubin pro potřeby "románu na pokračování" zkrácen či nikoli. Jak uvádím u Tajemné Atlantis, ta nastavila laťku poněkud výše a Vládce hlubin ji přeskočit nedokázal. Nicméně nelze opět přehlédnout zajímavý námět a jeho zpracování.

braunerova
19.04.2018 3 z 5

Krásně naivní sci-fi odpovídající svému věku.

Atanone
12.05.2017 4 z 5

Jedna z knih mého dětství.

„Sbohem, Džalí!“ zašeptal nakonec. „Zinki-Džohol tě hlídá… Ale já jsem ještě neřekl své poslední slovo!“
Tak podle této poslední věty jsem si vždy myslela,že má kniha pokračování..

Četla jsem ji snad stokrát a docela ráda bych věděla,kde skončila,asi vzala za své při stěhování. Byla krásně vázaná s nádhernými ilustracemi. Mám ji sice v elektronické podobě,ale v tomto případě mi e-kniha jen hořce připomíná ztrátu mého pokladu.

André Laurie
francouzská, 1844 - 1909