Vítěslav Nezval

Vítěslav Nezval https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59277/bmid_viteslav-nezval-qC7-59277.jpg 3 2 2

M. Blahynka v této knize se zabývá V. Nezvalem více jako člověkem, než jako autorem. M. Blahynka připavil do roku 1988 celkem k vydání 11 svazků o Nezvalově díle.

mahdal
17.01.2021 3 z 5

Když knihu hodnotí dnešní čtenář, tedy s odstupem, musí se nad některými pasážemi pousmát. Zvláště těm, které se snaží najít paralely mezi autorovou tvorbou a potřebami tehdejšího režimu. Když však čtenář tyto informace eliminuje (vzhledem k datu vydání je pochopitelné, proč se tyto pasáže v textu objevují), dostane solidní monografii o velkém českém básníkovi. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem především oceňuji kapitoly věnované poetismu a surrealismu. Rád jsem si tyto informace osvěžil a dozvěděl se něco nového.

WEIL
10.01.2011 2 z 5

Tyhle knihy přibližují umělce čtenáři, který si ho oblíbil a chce se dovědět o něm víc.
Jelikož to nepíše autor samotný, ale zde literární vědec, takže jde o pohled literárního vědce, a zde především M. Blahynky, protože co literární vědec, to jiný pohled na jednoho umělce.