Vír

Vír
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216651/mid_vir-216651.jpg 4 134 134

Napínavý detektivní příběh odehrávající se v atraktivní lokalitě norských Lofot. Bergland, severní Norsko. Moře vyplaví porcelánovou panenku. Najdou ji starší manželé a domnívají se, že jde o varování. Policista Niklas Hultin je z hlavního města zvyklý na úplně jiné případy, ..

SlamLenka
27.09.2017 3 z 5

Tak první cca dvě třetiny knihy byly špičkové - napjatá atmosféra, tajemné události, mystičnost prostředí. Ale závěr, ten mě bohužel nakonec svou překombinovaností naprosto zklamal.

Susan94
26.09.2017 4 z 5

Pokud vás už trochu nudí současné detektivky, neváhejte a přečtete si tuto knihu.
Netradiční severské krimi, které svým tajemným příběhem čtenáře opravdu baví.
Temné severské prostředí, prolínání současnosti s příběhem Andrey, napínavé do poslední strany. To je Vír. Doporučuji!

Jido
25.09.2017 5 z 5

Při čtení této detektivky se snad nikomu nemůže stát, že by odhalil pachatele v polovině knížky. Napínavé od začátku do konce.

teniska_rotter
13.09.2017 5 z 5

Napínavá kniha s překvapivým rozuzlením. Vraha jsem opět neuhodla, ale to je normální

jamajka99
25.08.2017 5 z 5

Při čtení krimi mám většinou čuch na pachatele, ale tentokrát jsem byla překvapena dějem až do konce. ******

katerina5544
24.07.2017 5 z 5

Výborná severská krimi...doporučuji!

Marcik7
06.06.2017

napínavý příběh s překvapivým koncem, velmi jsem si čtení užívala a ráda zkusím něco jiného od tohoto autora

edisek83
11.03.2016 5 z 5

Moje prvotina, spisovatele jsem neznala, ale kniha mě opravdu nadchla, skvělé čtení...

malen
25.01.2016 5 z 5

Já byla spokojená, sice ten konec byl trošku kostrbatý, ale knížka se četla velmi dobře. Propletení příběhů mi přišlo zajímavé, napětí až do konce. Oba detektivové sympanticky lidští - situace, se kterou se musí vypořádat v osobním životě - docela silné téma. Co jsem nepochopila , je název knihy.

jarka2222
06.11.2015 3 z 5

Musím se přidat ke komentáři, který tu už zazněl. Méně je někdy více. Dovedu si představit, že by se z tohohle materiálu daly napsat minimálně dvě dobrý detektivky. Docela mne překvapilo, že kriminalista, který ví, kdo je pachatel, ho nechá dál na svobodě (naštěstí díky autorovi nikoho dalšího už nezabil), a jede v dřevákách pátrat po jeho minulosti....Asi jsem čekala, že knížku přečtu jedním dechem a nadšením, což se mi bohužel nepovedlo. Proto za mne jen tři hvězdičky.

Ben Nevis
25.05.2015 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila, hlavně uprostřed, kdy byla napínavá jak guma od trenek. Je to plné psychopatů, až si člověk říká, že ti Norové jsou pěkně zdegenerovaní a ta nemanželská děcka budou s vlastními sourozenci. :-)

Nicméně mám raději, když se detektivka chová trošku logicky a šokování čtenáře je až na druhém místě. Co je to za policistu, který má podezřelého a nechá ho páchat případné další činy, protože nutně potřebuje prověřit jeho minulost v jiné části země? V rozuzlení také figuruje plno podivných náhod.

Lidka
15.12.2014 3 z 5

Můj komentář je tentokrát stručný: Méně někdy znamená více. To myslím pro autora tohoto krimi. Uvidíme, třeba mne příště překvapí:-))

Adria Orici
26.08.2014 5 z 5

Velmi dobré čtení, Někteří tento příběh považují za standart, ale mě to dostalo. Takové jemně úchylné :3.

asterixka
19.07.2014 4 z 5

Kniha má spád, dobře se čte, ale jinak žádné velké překvapení, běžná krimi, která má mimochodem do románů Jussi Adler-Olsena ještě hodně, ale hodně daleko.

myshmother
09.07.2014 5 z 5

Výborně vymyšlená zápletka. Když už si člověk myslel, že ví KDO, najednou bylo vše jinak.

Hella
09.06.2014 3 z 5

Sice se mi dost pletly příbuzenské a nepříbuzenské vztahy zúčastněných, ale jinak velmi čtivý příběh.

kleria
28.05.2014 4 z 5

Moc se mi to líbilo, vážně jsem mile překvapená. Nečekala jsem takový závěr. Za sebe knihu můžu jenom doporučit! :).
Určitě musím tenhle žánr víc číst :).

Varjohukka
15.05.2014 5 z 5

Velké překvapení, skvělé čtení. Nemám, co víc dodat.. opakovala bych se po Maragad.

Maragad
12.05.2014 5 z 5

Kniha Vír mě opravdu moc mile překvapila, jakmile jsem začala číst, už jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Začátek je velmi zajímavý a čím dál se v příběhu dostáváte, začíná stoupat napětí. Od poloviny knihy je pak už naprosto nemožné ji odložit a konec čtete přímo se zatajeným dechem. Právě poslední část knihy bych chtěla pochválit nejvíce, je plný zvratů, napětí, akce a vše se do poslední záhady vyřeší. Vír je geniální dílo, ale to oceníte až v době, kdy se Vám všechny záhady začnou spojovat do jednoho velkého odhalení.

detektivní a krimi romány Norsko severská krimi

Autorovy knížky

Frode Granhus