Mapa času

Mapa času https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145210/bmid_viktorianska-trilogie-mapa-casu-wRG-145210.jpg 4 253 66

Viktoriánská trilogie série

1. díl

Strhující příběh o cestování časem z prostředí viktoriánské Anglie. Píše se rok 1896 a celý Londýn žije převratnou novinkou – cestováním v čase. Společnost Murrayho cesty časem totiž svým klientům nabízí možnost uskutečnit dávný lidský sen a vypravit se do jiné doby. A to přesně udělá Claire Haggertyová, svérázná mladá dívka ze zámožné rodiny, která je přesvědčená, že jí žádný z nudných nápadníků nedokáže dát opravdovou lásku. Proto se vypraví do roku 2000, kde se zamiluje do muže z budoucnosti a zažije s ním milostný románek napříč časem. Ne každý ale touží po budoucnosti. Andrew Harrington chce spáchat sebevraždu, protože ho nic nedokáže zbavit bolesti ze smrti jeho milované, prostitutky Marie Kellyové, která se stala poslední obětí Jacka Rozparovače. Když se však objeví možnost cestovat v čase, rozhodne se vypravit do minulosti a Marii zachránit. Jenže cestování časem má svá rizika. Můžeme měnit minulost? Smíme vidět budoucnost? Sám spisovatel H. G. Wells čelí nebezpečím a paradoxům cestování časem, když se v jeho době objeví člověk z budoucnosti, který ho chce zabít a přisvojit si autorství jeho románů. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

El mapa del tiempo , 2008

Elis145
23.09.2015 4 z 5

Kniha byla opravdu zajímavá. Děj měl zajímavý zvrat, opravdu mě dost často překvapil. Překvapilo mě, jak si autor pohrál s napětím a držel mě v nevědomosti opravdu velmi silně. Konec už mě tolik nepřekvapil, protože poslední část knihy pro mne byla trochu matoucí a přišlo mi to lehce jako ždímání z posledního, kde jsem závěr tak nějak už očekávala. Ale i přes to mě kniha bavila a mohu ji doporučit.

mayinka
06.07.2015

Diky poslednim komentarum jsem knihu zacala cist. Cekala jsem bombastickou bombu, natesenost na dovolene, zacnu cist a nemohu napsat, ze jsem zklamana, ALE cekala jsem vic. Mozna az se mi to rozlezi :) v hlave, tak to vice ocenim. Zatim jsem si z knihy odnesla jen to, ze svet je jedna velka pretvarka :)))

LenkaWal
28.06.2015 5 z 5

Báječná kniha
Jako milovníka dějových zvratů mě nadchla. Je to skvělé, autor vás navede jedním směrem, aby to vzápětí otočil o sto osmdesát stupňů. Kniha opravdu nemá příliš akce je to lehčí čtení, ale nechybí napětí. Do postav se nejde nezamilovat. A H. G. Wells je skvělý. Doufám, že vydají i další dvě knihy.

katyka
22.04.2015 4 z 5

Výborná kniha, ktorá ale nebude úplne pre každého. Mňa nadchla vystihnutím atmosféry, a to nielen samotného Londýna, ale aj doby. Všetko mi pripadalo také verné, ako keby knihu naozaj napísal nejaký cestovateľ v čase z 19. storočia. Všetky tie príbehy, ktoré autor spomínal, postavy, aj určitá rozvláčnosť deja - ako keby to vypadlo z nejakého dobového románu. Pre ľudí, ktorí by čakali akčnú zápletku v štýle Terminátora to môže byť sklamanie, mne to ale vyhovovalo a výborne som sa bavila.

martunka
22.04.2015 3 z 5

Musím přiznat, že kniha se mi líbila - ALE jako fanda Steampunku ji ocenuji, jenže má pro mě jednu vadu: místy je příběh zbytečně prekombinovany a někdy zbytečně bombasticky. Jinak se mi velmi líbí postava H.G. Wellse, ten je super. Tak třeba bude další kniha lepší.

Zmitko.m
31.03.2015 4 z 5

Zajímavé dílo, sice se mi do něho moc nechtělo, ale nakonec jsem ho přečetl docela rychle...Nebýt třetí části, tak to celé bylo vlastně prakticky podvod, nejprve na Andrewa a v druhé fázi na tu slečnu...jako by cestování v čase, i přes veškerou snahu věech zainteresovaných, stále zůstávalo nemožné...třetí část to trochu "zbourala" a podle mne už byla přitažena hodně za vlasy a jakoby se k celému dílu moc nehodila, ale je to můj názor a třeba se v dalších dílech trilogie dočkáme, proč tahle třetí sekce v té knize byla...

Danielka001
26.03.2015 5 z 5

Vyborna kniha.doporucuji.pro mne velmi neobvykle tema,se zapletkou kterou jsem necekala ani v nejbujnejsi fantazii

Bonik
19.03.2015 4 z 5

Na této knize je nejlepší, že jsem ani jednou nedokázala předpovědět, co bude dál. A to neumí každý....

Beovulfak
02.03.2015

Moc pěkná knížka. Vždycky, když jsem myslela, že vím, jak to bude dál, nastal zvrat a vše bylo jinak. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Ivinka.S
16.02.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Je pravda, že na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě to chytlo a knížkou jsem téměř žila :D Takže knihu můžu všem jen doporučit :)

La Fiera
12.02.2015 4 z 5

Upřímně tohle bylo opravdu zvláštní čtení.
Začátek byl poněkud mimo očekávání. Pak se příběh rozjel, trošku překvapivý a docela mě bavil. Ale ten konec? Jsem z toho lehce zmatena.
Nicméně musím ocenit jak autor potažmo vypravěč příběhu komunikuje se čtenářem. Občas to velmi dobře pobavilo.
Docela se mi líbilo zpracování a propletení příbehů, které Palma vymyslel, svým způsobem to bylo originální. Ke konci se mi to však už zdálo chvílemi příliš překombinované.

Marceles
04.01.2015 3 z 5

Téma cestování v čase mě nejdřív nalákalo, ale pak jsem bylo zklamaná - vlastně ani nevím proč. Knížku jsem sice přečetla, ale některé stránky jsem přeskakovala. Příběhy mě nedokázaly zaujmout natolik, abych byla zvědavá, jak to vlastně bude dál a jak to dopadne.

Silverdiamond
04.01.2015 3 z 5

...'už je to přes rok co jsem knihu přečetl a pamatuji si, že začátek mě celkem chytil, 'ale později se děj stočil úplně někam jinam, z čehož jsem moc nadšený nebyl... 'nicméně tři příběhy propojené do sebe a stejné doby na vás určitou atmosférou dýchnou... 'můj šálek kávy to úplně není, 'dávám ***

kristeen
30.12.2014 3 z 5

Trochu předvídatelná, trochu moc romantická a místy málo uvěřitelná, přesto však pořád přečtení hodná kniha.

CurlyWolf
01.12.2014 1 z 5

Že já sakra nedala na recenze. ušetřila bych peníze -_- (Čas ani ne, kniha se čte rychle a celkem dobře. Nestojí však zato)

Tiama
31.08.2014 3 z 5

Obálka pěkná, anotace zajímavá, ale je fakt, že jsem podle ní měla docela jinou představu, o čem to vlastně bude.
Hlavně mi ale přišla zbytečně moc zaplácaná dlouhatánskými odstavci prakticky o ničem. Myslím si, že kdyby těchto hluchých míst bylo míň, prospělo by to námětu knížky, protože ta základní kostra nebo myšlenka špatná nebyla. Na konci jsem se musela hodně nutit, abych nepřeskakovala v textu a ne vždycky se mi to podařilo.

kalache
07.08.2014 3 z 5

pod pojmem "strhující" bych čekal něco víc.....

senseifails
30.07.2014 5 z 5

Zcela v intencích polopřiznaného steampunku působí Mapa času jako pečlivě zkonstruovaný,navýsost funkční mechanismus jenž se za hlasitého cvakání před vašimi zraky skládá do předem snadno uhádnutelného tvaru,jen aby se na poslední chvíli zformoval v něco úplně jiného...Palma je zkušený fabulátor a nutí čtenáře každých cca.50 stran revidovat uplynulé dění,což by u pětisetstránkového románu mohlo po čase unavovat, ale jediná únava kterou jsem u něho zažil plynula čistě z limitace lidského těla potřebou spánku.
Virtuozně napsaná směs viktoriánského románu,detektivky,červené knihovny a v (ne)poslední řadě i sci-fi.

jane1234
22.07.2014 5 z 5

Skvelá kniha! Zo začiatku trochu nuda, ale treba vydržať až na scénu vsúpi cestovná kancelária Murrayho cesty časem a začínajúci spisovateľ H. G. Wells.Potom už čítate jedným dychom. Dúfam, že sa od autora dočkáme viac podobných kníh.

astroweb
02.07.2014 5 z 5

Doporučila kolegyně a já po přečtení mohu odpovědně prohlásit, že jsem knihou doslova nadšený!